Publicēts 31 marts 2017

Piektdien, 31.martā, Izglītības un zinātnes ministrijā (IZM) notiek seminārs “Kvalitatīvas izglītības visiem nodrošināšana Latvijā”. Tajā tiks prezentēts Ekonomiskās sadarbības un attīstības organizācijas (OECD) iniciatīvas “Izglītības politikas pārlūks” (Education Policy Outlook) ietvaros tapušais ziņojums par Latvijas izglītības politiku. Tas ir tapis, sadarbojoties OECD, Eiropas Komisijai (EK) un IZM, rezultātā sniedzot koncentrētu pārskatu par izglītības sistēmu dažādos līmeņos.

Trīs galvenās tēmas, uz kurām ziņojums koncentrējas, ir izglītojamie (arī izglītības kvalitāte, sagatavošanās turpmākajām dzīves gaitām), izglītības iestādes (to darbības uzlabošana, novērtēšanas mehānismi) un izglītības sistēma (pārvaldības procesi, finansēšana).

Seminārā OECD eksperte Diana Toledo Figueroa sniegs informāciju par ziņojumu “Izglītības politikas pārlūks: Latvija”. EK pārstāves Mónika Képe-Holmberg un Grazia Romani prezentēs jaunākos datus par izglītības politiku Eiropā un Latvijā. Savukārt, IZM sniegs prezentāciju, kurā būs ietverts izvērtējums par Izglītības attīstības pamatnostādņu 2014.-2020.gadam īstenošanu, kā arī OECD un ES rekomendāciju ieviešanu – ievērojot starptautiski salīdzinošus datus, pēc kuras notiks diskusija par Latvijas izglītības politikas sasniegumiem un turpmākajiem izaicinājumiem.

Tāpat notiks darbs četrās tematiskajās grupās, kurās tiks skatīta izglītības vides kvalitātes uzlabošana, indivīda profesionālo un sociālo prasmju attīstība, izglītības sistēmas rīcībā esošo resursu pārvaldības efektivitātes uzlabošana un izglītības kvalitātes monitoringa sistēmas uzlabošana. Par darba grupu rezultātiem ziņotāji informēs noslēguma sēdē.

Seminārā piedalās IZM un tās padotības iestāžu pārstāvji, nozaru ministriju, EK pārstāvniecības Latvijā, nozaru asociāciju, augstskolu un citu ar izglītības nozari saistītu organizāciju pārstāvji.

Informāciju sagatavoja:
Toms Treibergs
Izglītības un zinātnes ministrijas
Politikas iniciatīvu un attīstības departamenta
komunikācijas koordinators
Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.
tālr. 67047975