Publicēts 07 aprīlis 2017

Sportistam Mairim Briedim par izcīnīto Pasaules Boksa padomes pasaules čempiona titulu un iegūto čempiona jostu pirmā smagā svara kategorijā plānots izmaksāt naudas balvu 28 458 eiro apmērā – to paredz par sporta nozari atbildīgās Izglītības un zinātnes ministrijas sagatavotais Ministru kabineta rīkojuma projekts, kuru nākamotrdien, 11.aprīlī, plānots skatīt valdības sēdē.

Vēsturiskās sacensības noritēja 2017. gada 1. aprīlī, kad Latvijas bokseris Mairis Briedis Dortmundē (Vācijā) uzvarēja Vācijas pārstāvi Marko Huku (Marco Huck). Līdz šim vēl nevienam Latvijas sportistam profesionālajā boksā nebija izdevies kļūt par pasaules čempionu.

“Šis ir vēsturisks sasniegums Latvijas sportā, kuru klātienē atbalstīja kupls fanu skaits no Latvijas un tūkstošiem līdzjutēji visā Latvijā sekoja tiešraidei, turot īkšķus par uzvaru. Valsts un sabiedrības vērtējumā izcils sniegums pasaules sporta arēnā, ir jānovērtē visaugstākajā līmenī, pauž izglītības un zinātnes ministrs Kārlis Šadurskis.”
IZM uzskata, ka šī Latvijas sporta vēsturē ir unikāla situācija, tāpēc nepieciešams rast atbilstošu risinājumu, vienlaikus novērtējot arī šī sasnieguma milzīgo pozitīvo ietekmi Latvijas starptautiskās atpazīstamības veicināšanā. Ir svarīgi sabiedrībai dot skaidrus signālus, ka sportistu ieguldītais darbs un izcilie sasniegumi valstī tiek novērtēti visaugstākajā līmenī.

Šobrīd Latvijas sportistu lielais izaicinājums ir gatavošanās XXIII Ziemas Olimpiskajām spēlēm Korejā, kas notiks 2018. gadā, no 9. līdz 25. februārim. “Pašlaik svarīgākais uzdevums ir radīt vislabvēlīgākos apstākļus sportistiem, treneriem un visai komandai sagatavošanās posmam Phjončhanas Ziemas Olimpiskajām spēlēm, lai dotu iespējas cīnīties par visaugstākā kaluma godalgām” norāda Šadurskis. Rūpējoties par to, lai Latvijas sportistiem sagatavošanās procesā būtu nodrošināti visi nepieciešamie apstākļi, IZM ir sagatavojusi un uz otrdienas valdības sēdi virza rīkojuma projektu par finansējuma pārdali. Papildu finansējums 680 tūkstošu eiro apmērā paredzēts Latvijas Nacionālās sporta padomes par prioritāri atzītajiem ziemas sporta veidiem augstu sasniegumu sporta līmenī, kuros ir visaugstākais potenciāls izcīnīt medaļas – bobslejā, skeletonā, kamaniņu sportā un biatlonā.

Savukārt Latvijas izlases hokejā dalībai pasaules čempionātā hokejā, kas šogad maijā norisināsies Vācijā un Francijā, paredzēts papildus piešķirt 150 tūkstošus eiro.
Ar IZM sagatavotajiem rīkojuma projektiem “Par naudas balvas piešķiršanu Mairim Briedim" un “Par apropriācijas pārdali” var iepazīties Ministru kabineta mājaslapā:
http://tap.mk.gov.lv/lv/mk/tap/?pid=40423063&mode=mk&date=2017-04-11
http://tap.mk.gov.lv/lv/mk/tap/?pid=40423065&mode=mk&date=2017-04-11