Publicēts 11 maijs 2017

Šodien, 12.maijā, izglītības un zinātnes ministrs Kārlis Šadurskis dodas vizītē uz Cēsīm, kur piedalās VII Latvijas Jaunatnes Olimpiādes 2017 organizācijas komitejas sēdē un Cēsu stadiona futbola laukuma rekonstrukcijas uzsākšanai veltītajā svinīgajā kapsulas ierakšanas pasākumā.

Vizīti Cēsīs ministrs pulksten 11.00 sāks ar novada 3. un 4.klašu skolēnu sporta dienas atklāšanu Cēsu Valsts ģimnāzijas stadionā. Sporta dienas ietvaros jaunāko klašu skolēni sportojot varēs iepazīties ar olimpiskajiem principiem, satikt olimpiešus un izmēģināt dažādus sporta veidus.

Pulksten 11.30 ministrs piedalīsies VII Latvijas Jaunatnes Olimpiādes 2017 organizācijas komitejas sēdē, kurā tiks izskatīti jautājumi, kas saistīti ar gatavošanos Olimpiādes norisei Cēsīs šā gada vasarā. Komitejas sēdē piedalīsies Cēsu novada pašvaldības, Latvijas Olimpiskās komitejas un Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) pārstāvji.

Pulksten 13.10 ministrs piedalīsies Cēsu Sporta stadiona futbola laukuma svinīgajā kapsulas ierakšanas pasākumā. Šobrīd stadionā intensīvi norit rekonstrukcijas būvdarbu pirmais posms, lai jau drīzumā stadions varētu uzņemt sportistus. Cēsu Sporta stadiona rekonstrukcijai IZM divu gadu laikā ir piešķīrusi finansējumu 1,9 miljonu eiro apmērā.

Šadurskis uzsver, ka Cēsīs norit mērķtiecīgs darbs, lai iedzīvotāju vajadzībām pilnveidotu gan sporta infrastruktūras bāzi, gan veidotu izpratni par sporta un fizisko aktivitāšu nozīmi cilvēka dzīves kvalitātei. Dažādi sporta, fizisko aktivitāšu pasākumi, īpaši skolu jauniešiem, ir pamats, kas veido personības attieksmi un motivāciju būt aktīvam, rūpēties par savu labsajūtu un dzīves kvalitāti. Daudziem tas paver iespējas, lai izaugtu par augsta līmeņa sportistiem, gūtu personiskas uzvaras un nestu valsts un pilsētas vārdu pasaulē, uzsver Šadurskis.

VII Latvijas Jaunatnes Olimpiāde norisināsies Cēsīs no 7. līdz 9. jūlijam. Tās ir lielākās jaunatnes sporta sacensības Latvijā, kurās jaunajiem sportistiem būs iespēja sacensties 30 dažādās disciplīnās. Olimpiādē piedalīsies apmēram 3000 sportistu no visas Latvijas. Programmā iekļauti 28 olimpiskie sporta veidi, kā arī divi neolimpiskie – florbols un orientēšanās. Atsevišķos sporta veidos Olimpiādē būs atlases sacensības dalībai Eiropas Jaunatnes Olimpiādei, kas šogad notiks Ungārijas pilsētā Gērā.

Latvijas Jaunatnes Olimpiādes norisei nepieciešamo finansējumu vairāk nekā 170 tūkstošu eiro apmērā uz līdzvērtīgiem principiem nodrošina Cēsu pašvaldības un IZM piešķirtais finansējums. Jaunatnes Olimpiādi reizi divos gados rīko Latvijas Olimpiskā komiteja un organizē kāda no Latvijas novadu pašvaldībām.