Publicēts 17 maijs 2017

ess logo frugal white on blue cmykInformatīvs seminārs neitronu zinātniekiem

Lai veicinātu neitronu zinātnes attīstību Latvijā, Izglītības un zinātnes ministrija 23.maijā sadarbībā ar Eiropas Atomskaldīšanas centru (European Spallation Source, ESS) organizē semināru, kura mērķis ir identificēt un stiprināt neitronu zinātnes kopienu Latvijā.

Seminārā tiks prezentēti latviešu zinātnieku pētījumi tādās jomās, kur izmanto neitronus, ieskaitot dzīvības zinātnes, enerģiju un nanomateriālus. Atbilstoši šīm jomām ar ziņojumiem uzstāsies arī pieredzējuši ESS pētnieki, pastāstot par aktuālajiem pētījumiem un to veikšanas iespējām ESS. Tāpat semināra laikā tiks organizēta diskusija par latviešu pētnieku sadarbības iespējām ar ESS, ieskaitot pētniecības infrastruktūras koplietošanu, kopīgu publikāciju izstrādi un vasaras skolu organizēšanu jaunajiem zinātniekiem.

Atbilstoši informatīvajam ziņojumam “Par Latvijas dalību Eiropas pētniecības infrastruktūras stratēģiskā foruma (ESFRI) Eiropas pētniecības infrastruktūru ceļa kartes konsorcijos” Latvija izvērtē iespējas iesaistīties ESS konsorcijā. Latvijas zinātniekiem jau pašlaik ir iespēja piedalīties pētījumu veikšanā, kas saistīti ar tādām tēmām, kuras plāno attīstīt ESS, taču iesaiste konsorcijā pavērtu iespējas veikt pasaules līmeņa zinātniskos pētījumus.

Seminārs notiks LU Cietvielu fizikas institūtā.

Semināra programma.

Lai reģistrētos semināram, lūdzam sazināties ar Augstākās izglītības, zinātnes un inovāciju departamenta eksperti Daigu Ivsiņu (Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.; 67047874).