Publicēts 14 jūnijs 2017

Latvijas Nacionālā sporta padome (Padome) šodien, 14.jūnijā, izskatīja un atbalstīja Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) sagatavoto priekšlikumu par naudas balvas piešķiršanu Jeļenai Ostapenko par izciliem sasniegumiem un to ietekmi uz pozitīva Latvijas ārējā tēla veidošanu. Sportiste izcīnīja pirmo vietu Francijas atklātajā čempionātā tenisā French Open un ieguva augstākā līmeņa starptautisko tenisa sacensību Grand Slam uzvarētājas titulu. Ministru kabinetā 2017. gada 20. jūnija sēdē tiks izskatīts jautājums par naudas balvas piešķiršanu Jeļenai Ostapenko 28 458 eiro apmērā, kā arī sportistes trenerei Jeļenai Jakovļevai 14 229 eiro apmērā.

Joprojām turpinās diskusijas ar sporta nozares pārstāvjiem par turpmāko rīcību ar sporta nozares kapitālsabiedrībām, kurās IZM ir valsts kapitāla daļas turētāja, tādēļ tika lemts nākamajā Padomes sēdē izvērtēt IZM sagatavoto ziņojumu par jautājuma virzību, lai noteiktā kārtībā to iesniegtu izskatīšanai Ministru kabinetā.

Padome atbalstīja finansējuma piešķiršanu Latvijas Vieglatlētikas izlases dalībai Eiropas komandu čempionātā, kurš norisināsies nākamnedēļ, 24. un 26. jūnijā, Telavivā, Izraēlā. Eiropas komandu čempionāts noris reizi divos gados, startējot visu Eiropas valstu sportistiem, tādejādi ir lieliska iespēja Latvijas sportistiem sevi pierādīt starptautiskā konkurencē. Arī šis jautājums tiks virzīts izskatīšanai Ministru kabineta 2017. gada 20. jūnija sēdē. Tāpat Padome atbalstīja finansējuma piešķiršanu vairāku regbija izlašu dalībai starptautiskās sacensībās.

Padomes sēdē tika nolemts meklēt risinājumus, lai varētu segt Kristapa Porziņģa apdrošināšanas polises izmaksas 135 000 eiro apmērā, kas ir obligāts nosacījums, lai sportists varētu pārstāvēt Latvijas vīriešu basketbola izlasi šā gada Eiropas čempionātā.

Padome pieņēma zināšanai Latvijas Kamaniņu sporta federācijas sniegto informāciju par 49.FIL Eiropas čempionāta kamaniņu sportā organizēšanu Latvijā 2018. gadā. Siguldā norisināsies noslēdzošais, trešais pasaules kausa posms pirms sportistu dalības 2018. gada ziemas Olimpiskajām spēlēm Phjončhanā, Dienvidkorejā.

Padome nolēma atbalstīt Pasaules čempionāta motokrosā MXGP klasē Latvijas Grand Prix organizēšanai Latvijā 2018. - 2020. gadā un Pasaules rallijkrosa čempionāta posma organizēšanai Latvijā 2019.-2022. gadā saistīto licences maksājumu izdevumu segšanu, atbilstoši valsts budžeta finansiālajām iespējām.