Publicēts 18 jūlijs 2017

foto kacelejsPirmdien, 17. jūlijā, oficiālā vizītē Latvijā ieradās Azerbaidžānas Republikas prezidents Iļhams Alijevs. Vizītes laikā Latvijas Republikas izglītības un zinātnes ministrs Kārlis Šadurskis un Azerbaidžānas Republikas izglītības ministrs  Mikajils Džabarovs (Mikayil Jabbarov) parakstīja Latvijas Republikas valdības un Azerbaidžānas Republikas valdības līgumu par sadarbību izglītībā.


Tikšanās laikā puses pauda apņemšanos veicināt sadarbību starp abu valstu visu līmeņu izglītības iestādēm un zinātniskajām institūcijām, veidot kopīgus pētniecības projektus, sekmēt studentu un pasniedzēju mobilitāti, kopīgu dalību ES programmās “Erasmus+”, “Apvārsnis 2020” un citos pasākumos. Šodien parakstītais līgums nodrošinās iespēju arī Azerbaidžānas studentiem turpmāk pieteikties Latvijas valsts stipendijām ārvalstniekiem studijām, pētniecībai un dalībai vasaras skolās.
2016./2017. akadēmiskajā gadā Latvijā studēja 149 studenti no Azerbaidžānas (1.8% no kopējā ārvalstu studentu skaita). Vairākām Latvijas augstskolām ir noslēgti sadarbības līgumi ar augstskolām Azerbaidžānā, un sadarbības veicināšanai tiek izmantotas arī Eiropas Savienības programmas.


Tā kā 2006.gada 4.oktobrī noslēgtais Latvijas Republikas Izglītības un zinātnes ministrijas un Azerbaidžānas Republikas Izglītības ministrijas līgums par sadarbību izglītības jomā ir zaudējis spēku, jau 2016.gada 14.-15.jūnijā Rīgā notikušās Latvijas un Azerbaidžānas Starpvaldību komisijas ietvaros abas puses izteica vēlmi noslēgt jaunu starpvaldību līgumu par sadarbību izglītībā.Ar 2017.gada 11.jūlija Ministru kabineta sēdē  apstiprināto noteikumu projektu "Par Latvijas Republikas valdības un Azerbaidžānas Republikas valdības līgumu par sadarbību izglītības jomā" var iepazīties MK mājaslapā: http://tap.mk.gov.lv/lv/mk/tap/?pid=40431823&mode=mk&date=2017-07-11
Plašāk par Latvijas valsts piedāvātajām stipendijām ārvalstniekiem studijām, pētniecībai un dalībai Vasaras skolās Valsts izglītības attīstības aģentūras mājaslapā: http://viaa.gov.lv/eng/international_cooperation/scholarships_gov/latvian_scholarships/

FOTO: Valsts prezidenta kanceleja