Publicēts 11 Marts 2015

Piektdien, 13.martā 25 jaunatnes lietu speciālisti no visas Latvijas pulcēsies uz  mācībām, lai apgūtu komunikācijas pamatus un savā darbā varētu veiksmīgi veidot komunikāciju ar jauniešiem un informēt pārējo sabiedrību par aktivitātēm jaunatnes jomā.

Desmit nodarbību mācību cikls visa gada garumā jaunatnes lietu speciālistiem, kuri strādā pašvaldībās, sākās šā gada  februārī.  Paredzēts, ka šogad jaunatnes lietu speciālistiem jāapgūst pedagoģijas un psiholoģijas pamati, jauniešu veselības jautājumi, komercdarbības, tiesību, komunikācijas un jaunatnes politikas pamati, projektu vadība, vides zinību un jauniešu neformālās izglītības pamati. Mācību programmas plānots turpināt arī 2016. gadā, jaunatnes lietu speciālistiem piedāvājot 80 akadēmisko stundu mācību kursu par iepriekš minētajām tēmām.

Jaunatnes lietu speciālistu mācības Izglītības un zinātnes ministrija organizē kopš 2009.gada atbilstoši Ministru kabineta noteikumiem Nr. 1047 „Jaunatnes lietu speciālistu apmācības kārtība”. Noteikumi paredz, ka, lai apgūtu profesionālo pienākumu veikšanai nepieciešamās zināšanas un prasmes un iegūtu tiesības strādāt par jaunatnes lietu speciālistu, šim speciālistam divu gadu laikā, kopš viņš ir pieņemts darbā, ir jāapgūst jaunatnes lietu speciālista mācību programma ne mazāk kā 80 akadēmisko stundu apjomā.

Atbilstoši veiktajai pašvaldību aptaujai pašlaik 109 pašvaldībās strādā jaunatnes lietu speciālists vai ir nozīmēta persona, kura atbild par darbu ar jaunatni pašvaldībā. Jaunatnes lietu speciālisti īsteno un koordinē informatīvus un izglītojošus pasākumus, projektus un programmas jaunatnes politikas jomā, sekmē jauniešu pilsonisko audzināšanu, veicina jauniešu brīvprātīgo darbu un līdzdalību lēmumu pieņemšanā un sabiedriskajā dzīvē, konsultē jauniešus jaunatnes politikas jomā.

Mācības tiek organizētas Jaunatnes politikas valsts programmas 2015.gadam ietvaros. Līdz šim iespēju apmeklēt jaunatnes lietu speciālistu mācības ir izmantojuši 125 speciālisti.

Plašāka informācija par mācībām: 
Marika Arkliņa, IZM Politikas iniciatīvu un attīstības departamenta 
pārvaldes vecākā referente
Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.
+371 67047952