Publicēts 12 marts 2015

Latvijas Nacionālā sporta padome ceturtdien, 12.martā, atbalstīja Izglītības un zinātnes ministrijas sagatavotos priekšlikumus naudas balvu piešķiršanai par izciliem sasniegumiem bobslejā, skeletonā un kamaniņu sportā 2014./2015.gada sezonā sportistiem, viņu treneriem, atbalsta personālam, kā arī attiecīgajām sporta federācijām kopumā 345 457 eiro apmērā, tostarp 51 290 eiro nodokļu nomaksai. Par naudas balvu piešķiršanu Ministru kabinets plāno lemt šā gada 24.martā.

Martinam Dukuram par Pasaules čempionātā izcīnīto pirmo vietu skeletonā plānots piešķirt 28 458 eiro (tai skaitā 6218 eiro nodokļu samaksai), Tomasam Dukuram par Pasaules kausa kopvērtējumā izcīnīto otro vietu skeletonā – 17 074 eiro (tai skaitā 3600 eiro nodokļu samaksai), sportistiem Oskaram Melbārdim, Daumantam Dreiškenam, Arvim Vilkastem un Jānim Strengam par Pasaules kausa kopvērtējumā izcīnīto pirmo vietu bobslejā četrniekiem katram plānots piešķirt 21 344 eiro (tai skaitā 4582 eiro nodokļu samaksai). Par Pasaules kausa kopvērtējumā izcīnīto trešo vietu kamaniņu sportā divniekiem Andrim un Jurim Šiciem katram plānots piešķirt naudas balvu 7683 eiro (tai skaitā 1440 eiro nodokļu samaksai).

Sēdē arī izskatīja jautājumus par Latvijas sportistu dalību augsta līmeņa sporta sacensībās un sporta pasākumu rīkošanu Latvijā. Sporta padome atbalstīja priekšlikumus piešķirt:

  • 60 000 eiro Latvijas Olimpiskajai komitejai sportistu atbalsta programmas “TOP50” pilotprojekta īstenošanas turpināšanai, atbalstot sportistu individuālajos vasaras olimpiskajos sporta veidos sagatavošanos dalībai 2016.gada Vasaras Olimpiskajās spēlēs Riodeženeiro (Brazīlija);
  • 100 000 eiro Latvijas Paralimpiskajai komitejai sportistu sagatavošanai dalībai 2016.gada Vasaras Paralimpiskajās spēlēs Riodeženeiro;
  • 161 628 eiro Latvijas Olimpiskajai vienībai tās sastāvā iekļauto sportistu treniņprocesa un dalības starptautiskās sporta sacensībās nodrošināšanai, telpu remontam, iekārtu un aprīkojuma iegādei funkcionāli diagnosticējošās laboratorijas un rehabilitācijas vajadzībām;
  • 158 400 eiro Latvijas sportistu komandas dalībai I Eiropas spēlēs Baku (Azerbaidžāna);
  • 9000 eiro sportistu komandas dalībai XXVIII Pasaules studentu vasaras universiādē 2015.gadā Gvangju (Dienvidkoreja);
  • 100 000 eiro Latvijas Volejbola federācijai, lai nodrošinātu 2015.gada CEV Eiropas čempionāta pludmales volejbolā Masters posma sarīkošanu Jūrmalā.

Par finansējuma piešķiršanu vēl nepieciešams Ministru kabineta lēmums, ko plānots izskatīt šā gada 31.martā.

Sporta padome pārrunāja arī jautājumus par sadarbību pielāgotā sporta attīstības veicināšanai un sporta veidu reģionālo attīstības centru sistēmas tiesiskā regulējuma izstrādes gaitu. Par sporta veidu reģionālo attīstības centru sistēmas un sporta infrastruktūras attīstību Izglītības un zinātnes ministrija jūlijā informēs Latvijas Nacionālo sporta padomi un pēc tam valdību. Tāpat padome atbalstīja priekšlikumu par SIA “Sporta centrs “Mežaparks”” saglabāšanu kā publiski privātu kapitālsabiedrību ar valsts un biedrības “Latvijas Olimpiskā komiteja” līdzdalību.