Publicēts 27 novembris 2017

Trešdien, 29. novembrī, norisināsies konsultatīvās padomes “Izglītība visiem” atjaunotā sastāva pirmā sanāksme. Tās laikā klātesošie iepazīsies ar UNESCO globālā izglītības pārskata ziņojumu “Atbildība izglītībā” un diskutēs par Izglītības un zinātnes ministrijas piedāvājumu izglītības kvalitātes uzraudzīšanas jomā Latvijā.

“Atbildība izglītībā” ir otrais UNESCO globālā izglītības pārskata ziņojums, kas uzrauga virzību ANO Ilgtspējīgas attīstības mērķu sasniegšanā izglītībā. Sanāksmes laikā padome iepazīsies gan ar ziņojuma rezultātiem, gan ar ieteikumiem izglītības kvalitātes un tās uzraudzības pilnveidošanai. Tāpat sanāksmes laikā padomes eksperti uzzinās vairāk par UNESCO Uzraudzības grupas darbu, kurā Latviju pārstāv Latvijas Universitātes prorektore humanitāro un izglītības zinātņu jomā profesore Ina Druviete.

Konsultatīvā padome “Izglītība visiem”, dibināta 2005. gadā un ierasti tiek sasaukta reizi pusgadā, ietver pārstāvjus no daudzām iesaistītajām pusēm, tādējādi veidojot auglīgu platformu diskusijām par atbildību izglītībā Latvijā. Šī būs pirmā konsultatīvās padomes “Izglītība visiem” sanāksme atjaunotā sastāvā, un tajā piedalīsies pārstāvji no Izglītības un zinātnes ministrijas, Kultūras ministrijas, Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrības, Latvijas Pašvaldību savienības, Latvijas Darba devēju konfederācijas, Latvijas Nacionālā kultūras centra, Nacionālās elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes, Latvijas Universitātes, Daugavpils Universitātes, Latvijas Nacionālās bibliotēkas, Latvijas Autisma apvienības, Latvijas Studentu apvienības, Latvijas jaunatnes padomes u.c. valsts un nevalstiskajam organizācijām.

Konsultatīvā padome "Izglītība visiem" ir izglītības jomas starpnozaru konsultatīva institūcija, kas veido saikni starp valdību un sabiedrību, kā arī veicina ANO, UNESCO, Eiropas Savienības, Eiropas Padomes un citu starptautisko organizāciju izglītības jomā izstrādāto ieteikumu ieviešanu Latvijā. Padomes mērķis ir veicināt ministriju un citu pārvaldes iestāžu, pašvaldību, privātā sektora, nevalstisko un starptautisko organizāciju sadarbību un saskaņotu rīcību, lai visiem nodrošinātu iekļaujošu, līdztiesīgu un kvalitatīvu izglītību un veicinātu mūžizglītību. Plašāk: https://likumi.lv/doc.php?id=79116

1. novembrī Parīzē UNESCO 39. Ģenerālkonferences ietvaros dalībvalstu izglītības politikas pārstāvji diskutēja par paveikto Apvienoto Nāciju organizācijas 4. Ilgtspējīgas attīstības mērķa “Kvalitatīva izglītība visiem” sasniegšanā un izvērtēja UNESCO Globālā izglītības kvalitātes pārskata ziņojuma secinājumus. Latvijā ar Globālā izglītības kvalitātes pārskata ziņojumu plašāk būs iespējams iepazīties 29.novembrī, konsultatīvās padomes “Izglītība visiem” sanāksmes laikā, savukārt plašāka informācija par UNESCO 39. Ģenerālkonferences laikā diskutēto pieejama http://www.unesco.lv.

Ar UNESCO globālā izglītības pārskata ziņojumu “Atbildība izglītībā” var iepazīties šeit.

Mediju pārstāvji laipni aicināti apmeklēt sanāksmi klātienē trešdien, 29. novembrī, plkst. 13.00, pasākuma norises vietā – Izglītības un zinātnes ministrijā, Lielajā zālē, Vaļņu ielā 2, Rīgā, savu dalību iepriekš piesakot uz e-pastu: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt..

Par UNESCO
UNESCO (United Nations Educational, Scientific and Cultural Organization) ir specializēta Apvienoto Nāciju Organizācijas aģentūra, kas apvieno 195 valstis visā pasaulē savstarpējai sadarbībai izglītības, zinātnes, kultūras, komunikācijas un informācijas jomā, lai sekmētu mieru, sabiedrības labklājību un ilgtspējīgu attīstību. Latvija pievienojās UNESCO 1991. gadā, bet kopš 1994. gada izveidotā UNESCO Latvijas Nacionālā komisija nodrošina UNESCO programmu īstenošanu Latvijā un rūpējas par Latvijas interešu un pieredzes pārstāvniecību UNESCO darbības jomās starptautiski. Plašāk: www.unesco.lv un Facebook.com/UNESCOLNK.