Publicēts 29 novembris 2017

Trešdien, 29. novembrī, Latvijas Nacionālās sporta padomes sēdē tiks izskatīti Izglītības un zinātnes ministrijas sagatavotie priekšlikumi izmaiņām naudas balvu par izciliem sasniegumiem sportā piešķiršanā, kuri paredz būtiski paaugstināt naudas balvu piešķiršanas kritērijus. Tāpat tiks lemts par naudas balvu piešķiršanu par izciliem sasniegumiem sportā 2016. gada nogalē un 2017. gadā.

Kopš vienotas naudas balvu piešķiršanas sistēmas ieviešanas 1997. gadā, ir būtiski mainījies sporta nozares finansēšanas modelis – valsts sniedz ievērojami lielāku atbalstu sportistu sagatavošanai un dalībai augstākā līmeņa sporta sacensībās. Šobrīd spēkā esošais normatīvais regulējums un sasniegumi, par kuriem Ministru kabinets var piešķirt naudas balvas, rada sabiedrībai maldīgu priekšstatu par to, kas Latvijā tiek uzskatīti par izciliem sasniegumiem sportā. Izglītības un zinātnes ministrija norāda, ka naudas balvu sistēmai ir jābūt motivējošai izcilu sasniegumu gūšanai attiecīgās sezonas un visa olimpiskā cikla nozīmīgākajās sporta sacensībās.
Rīt Latvijas Nacionālā sporta padome lems arī par akciju sabiedrības “Latvijas valsts meži” 2017. gadā plānoto ziedojumu sadali sporta nozares attīstības veicināšanai.

Sēdi vadīs Latvijas Nacionālās sporta padomes priekšsēdētājs, Ministru prezidents M.Kučinskis.
Latvijas Nacionālās sporta padomes sēde rīt, 29. novembrī, plkst.16.00 notiks Ministru kabineta Ministru prezidentu zālē (Brīvības bulvārī 36, 3. stāvā).