Publicēts 05 decembris 2017

Līdz 2018. gada 16. februārim Latvijas augstskolu studenti var pieteikties piecām CSC (China Scholarship Council) stipendijām, lai 2018./2019. akadēmiskajā gadā studētu maģistrantūrā vai doktorantūrā Pekinas Tehnoloģiju institūtā (PTI).

Stipendijas pieejamas kādā no 10 maģistra studiju programmām angļu valodā:

 1. Aeronautika un kosmosa zinātne un tehnoloģija

  Ķīmija

  Ķīmijas inženierija un tehnoloģija

  Datorzinātne un tehnoloģija

  Kontroles sistēmu zinātne un inženierzinātne

  Elektronikas zinātne un tehnoloģija

  Informācijas un komunikācijas inženierija

  Tiesību zinātne

  Mehāniskā inženierija

  Programmatūras inženierija

  Stipendijas var iegūt arī doktora studiju programmām angļu valodā un ķīniešu valodā, kā arī Pekinas Tehnoloģiju institūts piedāvā apmaiņas stipendijas un 4 nedēļu īstermiņa programmu. Detalizētāku informāciju par stipendijām var lasīt lejupielādējot BIT Admission Book 2018 institūta mājaslapā.

Valsts izglītības attīstības aģentūra (VIAA) sadarbībā ar Latvijas vēstniecību Ķīnas Tautas Republikā veiks kandidātu atlasi un nominēs kandidātus tālākai stipendiātu atlasei PTI. Lūgums sūtīt savus pieteikumus uz VIAA - maģistrantūras un doktorantūras stipendijām līdz 2018. gada 16. februārim un apmaiņas stipendijām un 4 nedēļu īstermiņa programmai pieteikšanās termiņš līdz 2018. gada 19. maijam.

Pēc kandidātu apstiprināšanas, studenti veiks pieteikšanos stipendijai PTI. Pieteikšanās procedūras norādījumi angļu valodā: (.doc)

Detalizētāka informācija par PTI un piedāvātajām stipendijām (angļu valodā): (.doc)

Lai pieteiktos stipendijai, VIAA jāiesniedz šādi dokumenti:

Curriculum Vitae (CV) angļu valodā;
Motivācijas vēstule angļu valodā;
Augstskolas apstiprinājums angļu valodā, ka pretendents ir doktora vai maģistra studiju programmas students un atzīmju izraksts vai arī iegūtās izglītības un kvalifikācijas diploma kopija kopā ar diploma pielikumu angļu valodā;
Augstskolas apstiprinājums angļu valodā, ka pretendents ir vismaz 3.kursa bakalaura studiju programmas students (attiecināms, ja piesakās PTI apmaiņas stipendijai);
Ja stipendijas kandidāts studēs studiju programmā angļu valodā, angļu valodas prasmju sertifikāts TOEFL vai IELTS Academic. Ja šāda sertifikāta nav, stipendijas kandidātam ir jāveic tiešsaistes valodas pārbaudījums, kuru organizē PTI;
Ja stipendijas kandidāts studēs studiju programmā ķīniešu valodā, pretendentiem jāiesniedz nokārtota HSK 4 eksāmena sertifikāta kopija.
Dokumenti jāiesniedz 2 eksemplāros (1 oriģināls un 1 kopija). Dokumenti jāiesniedz VIAA, Vaļņu ielā 1, Rīgā, LV-1050, ar norādi “Pekinas Tehnoloģiju institūta stipendija”.

Kandidātu vērtēšanas kritēriji:

kandidāta motivācija;
angļu valodas prasme vai ķīniešu valodas prasme
kandidāta statuss (doktora vai maģistra studiju programmas students) – priekšrocība tiks dota doktorantūras studiju pieteikumam.
Kontaktpersonas:
Beijing Institute of Technology
Liu Ke (Ms.)
Office of International Students
E-mail: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.
Tel: +86 10 6891 8272

VIAA kontaktpersona: Aija Jakoviča, tālrunis: 67814331, Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt..