Publicēts 07 februāris 2018


Saules laiva 2017Ceturtdien, 8. februārī, Latvijas Nacionālajā bibliotēkā tiks pasniegta Izglītības un zinātnes ministrijas pieaugušo neformālās izglītības balva “Saules laiva”. Balva īpaši nodibināta, lai akcentētu pieaugušo izglītības nozīmīgumu, kā arī izceltu un novērtētu izglītības iestādes un pedagogus, kas strādā pieaugušo neformālās izglītības jomā. To pasniegs izglītības un zinātnes ministrs, profesors Kārlis Šadurskis.

Balva ir ceļojoša, katru gadu to saņem kāds cits pieaugušo neformālās izglītības īstenotājs – iestāde vai organizācija, kas veicinājusi pieaugušo neformālās izglītības attīstību Latvijā un nodrošinājusi nemainīgi kvalitatīvu mācību procesu.

Šogad balvas saņemšanai bija pieteikušies pieci pretendenti. Uzvarētāju un balvas saņēmēju noteica Izglītības un zinātnes ministrijas īpaši izveidota pieteikumu izvērtēšanas komisija.

Pieaugušo neformālās izglītības ceļojošā balva ir latviešu tēlnieka Aivara Gulbja veidota bronzas skulptūra “Saules laiva”, kurā atveidots poētisks folklorā sastopamais saules laivas tēls, simbolizējot atjaunotni un attīstību.

Pieaugušo neformālās izglītības balvas pasniegšana notiek Izglītības un zinātnes ministrijas Erasmus+ projekta “EPALE Nacionālais atbalsta dienests” ietvaros.
Svinīgais balvas pasniegšanas un konkursa dalībnieku godināšanas pasākums norisināsies ceturtdien, 8.februārī, plkst.14.00 Latvijas Nacionālās bibliotēkas korē (Rīga, Mūkusalas iela 3).