Publicēts 09 marts 2018

IMG 1559spanija

Šonedēļ Izglītības un zinātnes ministrija saņēma brīnišķīgu dāvinājumu – Spānijas vēstnieks Latvijā Pedro Himeness Načers (Pedro Jimenez Nacher) izglītības un zinātnes ministram Kārlim Šadurskim pasniedza bilingvālo izdevumu “Lāčplēsis. Stāsti bērniem”. Grāmatas saņems tās 16 vispārizglītojošās Latvijas skolas, kurās 1200 bērnu kā vienu no svešvalodām apgūst spāņu valodu.

“Spānijai ir svarīgi, ka valoda un kultūra ir jomas, kas tuvina abas valstis. Spānijas vēstniecība Latvijā vēlas strādāt šajā virzienā, un viens no lieliskiem veidiem ir - atbalstīt tās skolas, kurās bērni mācās spāņu valodu. Bilingvālais izdevums “Lāčplēsis” latviešu jauniešiem būs lielisks palīgs spāņu valodas apguvē, savukārt jaunos spāņu lasītājus tas iepazīstina ar latviešu klasikas darbu,” pasniedzot grāmatu dāvinājumu, uzsvēra Pedro Himeness Načers . Vēstnieks ir gandarīts un lepns, ka Andreja Pumpura eposa “Lāčplēsis” bilingvālais izdevums pie Latvijas jauniešiem dodas tieši tagad - Latvijas simtgades gaidās.

Saņemot dāvinājumu, izglītības un zinātnes ministrs, profesors Kārlis Šadurskis teica lielu paldies Spānijas vēstniecībai un personiski vēstniekam Pedro Himenesam Načeram par ieguldījumu abu tautu abpusējā tuvināšanā un sniegto atbalstu izglītības iestādēm. Šis ir jau otrais Spānijas vēstniecības Latvijā dāvinājums Izglītības un zinātnes ministrijai – tieši pirms gada ministrs no Spānijas vēstnieka Latvijā Pedro Migela Himenesa Načera saņēma grāmatas “Dons Kihots. Stāsti bērniem” un “Dons Kihots” Konstantīna Raudives tulkojumā.

Bilingvālajā A. Pumpura eposa "Lāčplēsis" pārstāsta bērniem izdevumā ir godalgotā spāņu ilustratora Pablo Auladeļa (Pablo Auladell) oriģinālilustrācijas. Savukārt Dr. Vaira Vīķe-Freiberga izdevuma ievadā saka: “Pumpura dzejojums sasniedza to mērķi, ko viņš tam bija izvirzījis – stiprināt latviešu kā tautas kopības apziņu, celt viņu pašapziņu un cildināt tādu varonības ideālu, kur varonis nealkst pēc personīgās slavas, bet gan aizstāv visas savas tautas intereses”.

Spānijas vēstniecība Latvijā regulāri pasniedz grāmatu dāvinājumus arī Latvijas Universitātes bibliotēkai. Tajos iekļauti pēdējo gadu Spānijas izdevniecību iespieddarbi gan par Spānijas vēsturi un politiku, gan Katalonijas kultūru, kā arī spāņu dzejas un prozas klasiķu un mūsdienu autoru darbi. Grāmatu dāvinājumus saņēmusi arī Latvijas Kultūras akadēmija un Latvijas Nacionālā bibliotēka.