Publicēts 15 marts 2018

varam ogres novada dome ir tiesiga uzlikt nodevu par iebrauksanu pilseta 5a1d70ad0ba1aPiektdien, 16.martā, izglītības un zinātnes ministrs, profesors Kārlis Šadurskis dosies vizītē uz Ikšķiles novadu un Ogres novadu, kur tiksies ar Rīgas plānošanas reģiona pašvaldību un Ogres novada pašvaldības pārstāvjiem, kā arī apmeklēs profesionālās izglītības kompetences centru Ogres tehnikums un Ogres 1.vidusskolu. 

Rīgas plānošanas reģiona attīstības padomes izbraukuma sēdē Ikšķiles novadā ministrs ar pašvaldību pārstāvjiem piedalīsies diskusijā par izglītības jautājumiem.
Ogrē ministrs tiksies ar novada pašvaldības domes vadību, deputātiem, pagastu pārvalžu un izglītības iestāžu vadītājiem, kā arī izglītības konsultatīvās komisijas un izglītības iestāžu padomju pārstāvjiem. Tikšanās laikā plānots pārrunāt novada izglītības iestāžu tīkla attīstības jautājumus. Ogres novada pārstāvji iepazīstinās ar pašreizējo izglītības iestāžu tīklu un pašvaldības redzējumu un risinājumiem tā pilnveidošanai, kā arī informēs par izglītības vides uzlabošanas projektiem. Tikšanās ietvaros ministrs un ministrijas eksperti Ogres novada pārstāvjus iepazīstinās ar priekšlikumiem par pamatizglītības uzsākšanas vecumu, jautājumiem, kas saistīti ar tās praktiskas ieviešanas iespējām. Ministrs uzsver, ka šādas tikšanās ir svarīgas, jo tā ir iespēja nepastarpināti iepazīstināt ar IZM pamatojumu un redzējumu, kādēļ ir svarīgi, ka šodienas bērniem jau agrīnā vecuma posmā tiek sniegtas plašākas un jēgpilnākas zināšanas un prasmes, kas veido pamatu turpmākajam izglītības procesam un personības veiksmīgai attīstībai.

Vizītes ietvaros ministrs apmeklēs arī Ogres tehnikumu, lai iepazītos ar programmām un praktisko mācību bāzi, kur jaunieši vienā no modernākajām Latvijas izglītības iestādēm var apgūt mežsaimniecības, informācijas tehnoloģiju un citās profesijās pieprasītus arodus. “Mežs ir Latvijas zaļais zelts,” saka Šadurskis. Svarīgi, ka jauniešiem ir iespējas iegūt kvalitatīvu un darba tirgū pieprasītu kvalitatīvu izglītību, kas nepieciešama, lai veidotu arī saudzīgu attieksmi pret mūsu valsts dabas dotajām vērtībām un ar prasmīgu pieeju spētu radīt pasaules tirgū konkurētspējīgus produktus ar augstu pievienoto vērtību, uzsver ministrs. Viņš norāda, ka Ogres tehnikums ir daudz paveicis arī pieaugušo izglītības jomā, spējot ātri reaģēt uz darba tirgus pieprasījumu, kas veidojas dažādās ekonomikas nozarēs.

Dienas noslēgumā ministrs apmeklēs Ogres 1. vidusskolu, kas ir viena no lielākajām vispārējās izglītības iestādēm valstī. Plānots, ka vizītes laikā ministrs iepazīsies ar skolas modernizācijas projektu īstenošanas gaitu, kā arī ar skolas pedagoģisko kolektīvu pārrunās šobrīd izglītības sistēmā aktuālos pārmaiņu jautājumus.

Izglītības un zinātnes ministra Kārļa Šadurska vizītes Ikšķiles un Ogres novados darba kārtības plāns 2018. gada 16.martā:

  • Plkst. 10.00 – 11.00 ministrs K. Šadurskis piedalās Rīgas plānošanas reģiona attīstības padomes sēdē. Diskusija par izglītības jautājumiem (Tīnūžu tautas nams, “Kraujas”, Tīnūži, Ikšķiles novads);
  • Plkst. 11.45 – 12.45 ministra K. Šadurska vizīte PIKC Ogres tehnikums (Aizupes, Tīnūžu pagasts, Ikšķiles novads);
  • Plkst. 13.00 – 15.00 ministra K. Šadurska tikšanās ar Ogres novada pašvaldības un izglītības iestāžu pārstāvjiem, lai pārrunātu izglītības iestāžu tīkla plānošanas un citus aktuālus ar izglītību saistītus jautājumus (Ogres Mūzikas skola, Brīvības iela 50, Ogre);
  • Plkst. 15.10 – 16.00 ministra K. Šadurska vizīte Ogres 1.vidusskolā (Zinību iela 3, Ogre).

Foto: F64