Publicēts 20 marts 2015

Šodien Kijevā izglītības un zinātnes ministre Mārīte Seile pārstāvēja Latvijas prezidentūru līguma parakstīšanas ceremonijā par Ukrainas iesaistīšanos Eiropas savienības (ES) pētniecības un inovāciju programmā Apvārsnis 2020.

Līgumu parakstīja Eiropas Komisijas Pētniecības, zinātnes un inovāciju komisārs Karloss Moedas (Carlos Moedas) un Ukrainas izglītības un zinātnes ministrs Sergijs Kvits (Sergiy Kvit). Līgums paredz Ukrainas pētnieku iekļaušanos Eiropas Pētniecības telpā, kas paver iespējas kopīgiem pētniecības un inovāciju projektiem, pētnieku mobilitātei un atbalstu inovatīviem uzņēmumiem.

Savā uzrunā pēc līguma parakstīšanas Mārīte Seile apsveica Ukrainu ar pievienošanos Apvārsnis 2020 programmai. Viņa atzīmēja Latvijas prezidentūras uzsvaru uz sadarbības veicināšanu ar Austrumu partnerības valstīm, tai skaitā Ukrainu, un pauda cerību, ka līguma parakstīšana par pievienošanosApvārsnis 2020 programmai, pavērs plašākas iespējas Ukrainas un ES valstu sadarbībai pētniecības un inovāciju jomā.

“Latvija jau šobrīd ES ietvara programmās veiksmīgi sadarbojas ar Ukrainas zinātniekiem. Piemēram, Marie Sklodowska-Curie, FP7 programmas ietvaros Latvijas Universitāte koordinē divus projektus, saistībā ar kuriem katru gadu apmēram desmit ukraiņu pētnieki darbojas Latvijas institūtos”, atzīmēja ministre.

Noslēgumā M. Seile informēja par vairākiem pasākumiem, kas varētu interesēt Ukrainas pētniekus, kā piemēram, Rīgā no 28. līdz 29. maijam plānotā konference par doktorantu apmācību nākotni.