Izvēlne

Aptauja

Jūsuprāt, kuras viedās specializācijas jomas nākamajos desmit gados attīstīsies visstraujāk?
Viedie materiāli, tehnoloģijas un inženiersistēmas
30
Zināšanu ietilpīga bioekonomika
5
Informācijas un komunikācijas tehnoloģijas
31
Biomedicīna, medicīnas tehnoloģijas, biofarmācija un biotehnoloģija
26
Viedā enerģētika
13
Sociālās un humanitārās zinātnes
7

Kopējais balsu skaits: 112

zintatniekukongresssssTrešdien, 18.aprīlī, plkst.14.00 Latvijas Universitātes un Microsoft Inovāciju centrā notiks IV Pasaules latviešu zinātnieku kongresa prezentācija. Neformālā gaisotnē būs iespēja iepazīties ar kongresa koncepciju, dalībniekiem un viņu talantiem. Kongress notiks Latvijas Nacionālajā bibliotēkā no 18. līdz 20.jūnijam.

IV Pasaules latviešu zinātnieku kongresa prezentāciju atklās Izglītības un zinātnes ministrs Kārlis Šadurskis un Agrita Kiopa, Izglītības un zinātnes ministrijas valsts sekretāres vietniece – Augstākās izglītības, zinātnes un inovāciju departamenta direktore. Kongress ir viens no Izglītības un zinātnes ministrijas vērienīgākajiem Latvijas valsts simtgades pasākumiem, kas pulcēs Latvijas un Latvijas izcelsmes zinātniekus un viņu stratēģiskos partnerus no visas pasaules, lai piedāvātu risinājumus Latvijas attīstībai un veicinātu zinātnieku ilgtermiņu sadarbību.

Pasākumā zinātnieki demonstrēs savu daudzpusību - ar muzikālo priekšnesumu uzstāsies Vidzemes Augstskolas rektors, vadošais pētnieks un kongresa pirmās dienas programmas saturiskais autors Gatis Krūmiņš, tāpat būs iespējams baudīt slaveno itāļu saldējumu “Dželato”, ko Latvijā gatavo Kārlis Agris Gross, Rīgas Tehniskās universitātes vadošais pētnieks, apbalvojuma laiks “Ziedonim laureāts” un vienlaicīgi arī saldējuma ražotnes – “Bliss Dželato” īpašnieks. Būs apskatāma Latvijas zinātnes kalendāra izstāde, kas ir veidota par godu Latvijas valsts simtgadei “Zināt! Tas ir Latvijas dabā”. Latvijas zinātnes kalendārs vēsta par 12 mūsdienu Latvijas zinātniekiem un viņu sasniegumiem.

Prezentācijā piedalīsies IV Pasaules latviešu zinātnieku kongresa satura veidotāji - dabaszinātņu, inženierzinātņu un tehnoloģiju, medicīnas un veselības zinātņu, lauksaimniecības un meža zinātņu, sociālo un humanitāro zinātņu sekciju vadītāji, kas ir sabiedrībā zināmi Latvijas pētnieki, tai skaitā Rīgas Tehniskās universitātes zinātņu prorektors, inženierzinātnieks Tālis Juhna, endokrinologs Aivars Lejnieks, biznesa, vadības un ekonomikas pētnieks Gundars Bērziņš, kā arī III Pasaules latviešu juristu kongresa un II Latvijas vēsturnieku kongresa organizētāji.

Kongresu rīko Izglītības un zinātnes ministrija sadarbībā ar Latvijas Universitāšu asociāciju, zinātniskajām institūcijām un diasporas organizācijām.
Kongresa mājaslapā https://congress.sciencelatvia.lv/ var sekot līdzi aktualitātēm, iepazīties ar programmu un dalībniekiem.

Pasākums tiek realizēts ERAF projekta “Integrētie nacionālā līmeņa pasākumi Latvijas pētniecības un attīstības interešu pārstāvības stiprināšanai Eiropas pētniecības telpā”, Nr. 1.1.1.5/17/I/002 ietvaros.

LV ID EU logo ansamblis ERAF RGB

Jūsu pārlūks ir ļoti novecojis, tas var attēlot mājas lapas saturu nekorekti.
Aicinām Jūs ielādēt jaunāku pārlūka versiju bez maksas.

Apzinos mājas lapas deformācijas risku un gribu turpināt to apskatīt.