Publicēts 28 maijs 2018

P11102422018. gada 25. un 26. maijā, Turība Business HUB telpās, norisinājās kosmosa tehnoloģiju hakatons “Act In Space”, ko sadarbībā ar Eiropas Kosmosa aģentūru Latvijā organizē Zaļo un Viedo Tehnoloģiju Klasteris. Hakatona finansiālo atbalstu nodrošināja Izglītības un zinātnes ministrija.

Pasākumā uzvarēja komanda SpaceTree (Nauris Dorbe, Dana Pizāne, Arvis Pērkons un Kristīne Irtiševa), kas izstrādāja mežu monitoringa sistēmu, izmantojot satelītu datus. Par uzvaru Act In Space komanda saņems apmaksātu dalību Act In Space starptautiskajā finālā Tulūzā, kas 27. jūnijā notiks Toulouse Space Show laikā. Starptautiskā fināla ietvaros komandai būs iespēja cīnīties par lidojumu bezsvara stāvoklī, ko nodrošina Airbus, kā arī par citām vērtīgām balvām.

Bez apmaksātas dalības Toulouse Space Show, uzvarētāju komanda saņēma arī balvu no Turība Business HUB - atbalstu projekta sagatavošanai un attīstīšanai mentoringa klases ietvaros pirms došanās uz starptautisko finālu.

Savukārt Latvijas Kosmosa Industriju Asociācijas speciālbalvu - iespēju piedalīties projekta “Pirmie LV 100km kosmosā” raķetes palaišanā - saņēma komanda “Briver”. Par specbalvu Act In Space dalībniekiem bija parūpējies arī uzņēmums Eventech, kas komandai “Wings” sniegs konsultācijas un atbalstu idejas prezentēšanai atlasei uz dalību Komercalizācijas reaktora akselerācijas fondā.

Speciālbalvu no sociālās uzņēmējdarbības akseleratora New Do(o)r Rīga - iespēju piedalīties uzņemšanai akseleratorā, sākot no otrās uzņemšanas kārtas, saņēma komanda “Investy”, kura izstrādāja risinājumu Āfrikas valsts Burkinafaso ūdens apgādes problēmām.

Act In Space ir Francijas Aeronautikas Aģentūras iniciēts starptautisks inovāciju konkurss, kas šogad, 25. un 26. maijā vienlaikus notika vairāk nekā 60 pilsētās visā pasaulē. Latvijā hakatons norisinājās otro reizi, tajā piedalījās septiņas komandas, kuras diennakts laikā centās īstenot kādu no Eiropas Kosmosa aģentūras un tās sadarbības partneru piedāvātajiem izaicinājumiem. Izmantojot dažādas kosmosa tehnoloģijas, dalībniekiem bija jārada jaunas biznesa idejas, jārisina aktuālas problēmas un jāizstrādā jauni produkti un pakalpojumi.

Pasākuma uzvarētājus noteica žūrijas komisija, ko pārstāvēja uzņēmējdarbības vides pārstāvji - Dainis Tropiņš (e-Mobility Network), Dainis Locāns (Latvijas Biznesa Konsultantu Asociācija), Elvis Straupenieks (Airboard), Diāna Lapkis (RD Alfa), Ļevs Lapkis (RD Alfa) un citi.