Publicēts 24 marts 2015

Izglītības un zinātnes ministre Mārīte Seile un citi sabiedrībā zināmi cilvēki ir iesaistījušies „Mammamuntetiem.lv” organizētā Pasaku priekšā lasīšanas iniciatīvā, kuras mērķis ir mudināt vecākus pēc iespējas biežāk lasīt saviem bērniem priekšā pasakas.

„Mammamuntetiem.lv” un „Pasakas.net” veiktais pētījums liecina, ka vismaz 46,4% tēvu un 29,8% mammu saviem bērniem lasa priekšā nepietiekami bieži; priekšā vispār nelasa 19,6% tēvu un 7,9% mammu; tikai dažas reizes mēnesī lasa 26,8% tēvu un 21,9% mammu.

Lai veicinātu pasaku priekšā lasīšanu bērniem, iniciatīvā iesaistījās un ierunāt kādu cittautu pasaku bija gatavi daudzi sabiedrībā zināmi cilvēki: izglītības un zinātnes ministre Mārīte Seile, aktieri Marija Bērziņa, Madara Botmane, Aija Dzērve, Zane Daudziņa, Mārtiņš Vilsons, Kaspars Pūce, Andris Bulis, Lauris Subatnieks, komiķis Jānis Skutelis, TV un radio personības Agnese Drunka, Baiba Sipeniece-Gavare, Ansis Klintsons, Haralds Burkovskis; dziesminieks Kārlis Kazāks; diriģents Ints Teterovskis; mūziķi Juris Kaukulis un Ingus Ulmanis un dziesminieks un komiķis Ēriks Loks. Visas pasakas var noklausīties portālā „Pasakas.net”.

„Pasakas lasīt priekšā ir nozīmīgi vairāku iemeslu dēļ. Tas ir brīdis, kad pieaugušais var vērtīgi un jēgpilni pavadīt laiku kopā ar bērnu: vienam ir dota iespēja mācīties sadzirdēt, otram – izteikties,” uzsver Mārīte Seile. „Tā ir iespēja pārrunāt priekšā izlasīto, kā arī attīstīt bērna prasmes analizēt dzirdēto. Klausoties pasakas, bērns paplašina savu vārdu krājumu, līdz ar to arī bagātina savu valodu. Paldies katrai iniciatīvai, kas sekmē vecāku iesaistīšanu bērnu lasītprieka veicināšanā,” priekšā lasīšanas iniciatīvu pozitīvi vērtē ministre.

Mārītes Seiles ierunāto pasaku par Minhenes rašanos var noklausīties šeit: http://www.pasakas.net/pasakas/spices-pasakas/minhenes-rasanas/

Marite Seile 24032015