Publicēts 01 jūnijs 2018

Spānijā, Basku zemes organizētajā starptautiskajā profesionālajai izglītībai veltītajā konferencē tika panākta vienošanās par Latvijas un Spānijas turpmāko sadarbību profesionālajā izglītībā un informācijas apmaiņu ar vairākām profesionālās izglītības iestādēm Basku zemē un citās Spānijas daļās, kā arī Portugālē, Īrijā, Skotijā, Zviedrijā, Austrālijā.

Starptautiskā konference “Par nākotni domājot” Spānijā norisinājās no 30.maija līdz 1.jūnijam, tajā piedalījās pārstāvji no 47 valstīm. Latviju konferencē pārstāvēja Izglītības un zinātnes ministrijas pārstāvji - ministra biroja vadītājs Andis Geižāns, Profesionālās un pieaugušo izglītības departamenta direktores pienākumu izpildītāja Baiba Bašķere un vecākā eksperte Ilze Buligina.

Konferences ietvaros notika arī Basku starptautiskā sadarbības tīkla – EFVET, WFPC, TransAtlantic 3, EURASHE, CHAINS un UNEVOC un Eiropas Komisijas sarunas. Tā kā Basku profesionālās izglītības politikas veidotāji ir izrādījuši interesi par Latvijā īstenotajām profesionālās izglītības reformām un cer uz turpmāku sadarbību, IZM pārstāvji tika uzaicināti piedalīties šajās sadarbības tīklu sarunās. Starp uzaicinātajiem pārstāvjiem Latvija vienīgā bija pārstāvēta kā valsts – pārējie dalībnieki pārstāvēja starptautiskas organizācijas vai apvienības.

Basku zemē profesionālā izglītība ir visaugstākā līmeņa valdības atbalstītā izglītības prioritāte. Ministra vietnieks profesionālās izglītības jomā nodrošina politisko atbalstu, un profesionālā izglītība tiek attīstīta “4.industriālās revolūcijas” kontekstā. Profesionālās izglītības inovāciju centrs Tknika ir galvenā atbalsta struktūra attīstības un reformu īstenošanai, un Tknika ir arī nozīmīgs starptautisks spēlētājs profesionālās izglītības attīstībā gan Eiropā, gan aiz tās robežām.