Publicēts 13 augusts 2018

543 6Izglītības un zinātnes ministrijas rīkotajā konkursā “Latvijas Jauniešu galvaspilsēta 2019” uzvarējusi Ikšķiles un Olaines novadu apvienība, kļūstot par epicentru svarīgākajām Latvijas jaunatnes politikas aktivitātēm un jauniešu pasākumiem nākamā gada garumā.
12.augustā visā pasaulē atzīmē Starptautisko jaunatnes dienu, bet Latvijā tie ir dubulti svētki, jo tiek nosaukta nākamā gada Latvijas Jauniešu galvaspilsēta. “Tas nav tikai goda tituls, goda plāksne un ceļojošais kauss. Tā ir atbildība un tas ir liels lepnums – tikt atzītam par pašvaldību, kurai jaunieši jūtas piederīgi, kur viņi vēlas būt aktīvi, aizrautīgi un spēj iedvesmot un aizraut līdzi citus,” uzsver Izglītības un zinātnes ministrijas valsts sekretāre Līga Lejiņa.

Šogad konkursam pieteicās četri novadi, kas apliecina, ka darbs ar jaunatni attīstās ne tikai lielajās pilsētās un reģionu centros. Konkursa finālā sacentās Daugavpils un Rīgas pilsēta, Ikšķiles un Olaines novada apvienība, konkursam savu dalību bija pieteicis arī Daugavpils novads un Lielvārdes novads. Uzvarētāja noteikšanai tika ņemts vērā gan žūrijas vērtējums, gan publiskās balsošanas rezultāti.

“Jau ceturto gadu šis konkurss ir lieliska iespēja pašvaldībām uz brīdi apstāties un izvērtēt, kas paveikts un uz ko tiekties. Tā ir iespēja parādīt un lepoties ar saviem jauniešiem un jaunatnes darbiniekiem. Nākamā jauniešu galvaspilsētā ir vieta, kur darbs ar jaunatni attīstās un pilnveidojas ik dienu, vieta, kur aktīvi darbojas jaunatnes organizācijas, vieta, kur sadarbība ir nevis vārds uz papīra, bet ikdiena. Tā ir vieta, kur jaunatnes darbinieki ir piemērs un draugs ikvienam jaunietim,” akcentē ministrijas valsts sekretāre.

Konkursu “Latvijas Jauniešu galvaspilsēta 2019” Izglītības un zinātnes ministrija organizē sadarbībā ar Eiropas Komisijas pārstāvniecību Latvijā, Latvijas Jaunatnes padomi un nodibinājumu “Baltijas Reģionālais fonds”. Konkurss tiek rīkots jau ceturto reizi, un tā mērķis ir popularizēt darbu ar jaunatni pašvaldību vidū, veicināt pašvaldību sadarbību un pieredzes apmaiņu jaunatnes jomā, kā arī paaugstināt darbā ar jaunatni iesaistīto personu un jaunatnes organizāciju prestižu.