Publicēts 29 oktobris 2018

Sportaskolotajs2“Piedaloties konkursā “Gada sporta skolotājs”, pedagogs gūst pārliecību par saviem spēkiem, apliecina savu radošumu un aizrautību. Tā ir lieliska iespēja skolotāja turpmākajai profesionālajai izaugsmei, tāpēc noteikti ir jāpiedalās konkursā, jāparāda sevi, kā arī jāredz citu kolēģu veikums un sasniegumi”, aicinot skolotājus būt aktīviem, uzsver "Gada sporta skolotājs 2017" balvas ieguvēja Signe Lūsiņa no Valmieras sākumskolas. Pieteikšanās Izglītības un zinātnes ministrijas organizētajam konkursam "Gada sporta skolotājs 2018" turpinās vēl līdz 12. novembrim!

Pieteikties konkursam ir vienkārši – jāaizpilda IZM mājaslapā atrodamā pieteikuma forma. Pieteikuma formu var aizpildīt pats sporta skolotājs, izglītības iestādes direktors vai direktora vietnieks mācību darbā, kā arī pašvaldības izglītības pārvaldes vai departamenta pārstāvis.

Konkurss norit divās kārtās. Pirmajā kārtā konkursa komisija vērtēs pretendentu sagatavotos pieteikumus. Seši dalībnieki ar lielāko punktu skaitu tiks izvirzīti konkursa otrajai kārtai. Tā kā konkursa pirmajā kārtā tiks vērtēts pats pieteikums, svarīgi atcerēties, ka jācenšas maksimāli detalizēti aizpildīt visas pieteikuma sadaļas. No tā, cik kvalitatīvi būs aizpildīts pieteikums, ir atkarīgs, vai skolotājs tiks izvirzīts dalībai konkursa otrajā kārtā. Otrajā kārtā tiks vērtētas sporta skolotāju prasmes, vadot sporta stundu Rīgas Valsts vācu ģimnāzijā.

Konkursa "Gada sporta skolotājs 2019" vērtēšanas komisijā šogad ir gan IZM pārstāvji, gan pieredzes bagāti sporta pedagogi, sportisti un nozares speciālisti, tostarp, Latvijas vieglatlēte Anita Siliņa, sporta žurnālists Dāvids Ernštreits,  Lattelecom Rīgas maratona organizators Aigars Nords.

Konkursa mērķi ir atrast profesionālākos sporta skolotājus Latvijā, popularizēt sporta skolotāja nozīmi veselīgas un fiziski aktīvas jaunās paaudzes izglītošanas procesā, kā arī celt profesijas prestižu plašākas sabiedrības acīs. Balva "Gada sporta skolotājs 2018" ir viena no nominācijām “Latvijas Gada balva sportā 2018” apbalvošanas ceremonijā.

Plašāka informācija: Kaspars Līcītis, konkursa "Gada sporta skolotājs" koordinators, tālr. 29660003; e-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt..