Publicēts 27 novembris 2018

EUI logoCeturtdien, 29. novembrī, plkst. 15.00 Eiropas Savienības mājā (Aspazijas bulvāris 28, Rīga) Izglītības un zinātnes ministrija (IZM) organizē informatīvu pasākumu par studiju un pētniecības iespējām Eiropas Universitātes institūtā (EUI).

Pētniecību doktorantūras studiju līmenī EUI var veikt politikas un sociālo zinātņu, ekonomikas, vēstures un civilizācijas un tiesību zinātņu jomās. Līdz 2019. gada 31. janvārim ir izsludināta jauna pieteikšanās doktorantūras stipendijām - dokumenti iesniedzami EUI tiešsaistē.

IZM uzsver, ka lielākas izredzes iegūt stipendiju būs tiem kandidātiem, kuri sagatavos un iesniegs kvalitatīvu pētījuma pieteikumu. Par to, kā to izdarīt un citām aktualitātēm - 29. novembrī plkst. 15.00 Eiropas Savienības mājā (Aspazijas bulvāris 28, Rīga) stāstīs EUI Akadēmiskā servisa direktore Vērle Dekmeina (Veerle Deckmyn), EUI doktoranti no Latvijas, kā arī IZM pārstāvji. Pasākumā laipni gaidīti arī tie, kuri doktorantūras studijas plāno pēc gada, diviem vai tālākā nākotnē. Dalību pasākumā var pieteikt šeit.

Vairāk informācija par informatīvo pasākumu un doktorantūras studijām EUI pieejama IZM tīmekļa vietnē un Facebook lapā.

EUI piedāvā plašākās doktorantūras programmas sociālajās zinātnēs Eiropā un izcilas pētniecības iespējas. Vairāk nekā 84 procenti no EUI uzņemtajiem studentiem veiksmīgi pabeidz studijas, kas paver lieliskas starptautiskās karjeras iespējas. Patlaban EUI doktorantūrā studē 5 studenti no Latvijas, bet 4 zinātnisko grādu jau ir ieguvuši.

EUI 1972.gadā izveidoja sešas Eiropas Kopienas dalībvalstis, lai veicinātu augstākā līmeņa pētniecību jomās, kas ir īpaši nozīmīgas Eiropas attīstībai.