Publicēts 27 novembris 2018

DIASPORAS IZPTE fbIzglītības un zinātnes ministrija aicina zinātniekus un citus interesentus piedalīties pētījuma “Latvijas zinātnieku diasporas izpēte ārvalstīs” rezultātu prezentācijas pasākumā, kas notiks 2018. gada 7.decembrī, ISSP galerijā, Berga Bazārā, Marijas ielā 13 k.3, Rīgā.

Zinātnieki varēs ne tikai uzzināt pētījuma rezultātus, bet arī piedalīties diskusijā par Latvijas zinātnieku sadarbības tīkliem. Lai reģistrētos pasākumam, jāaizpilda pieteikuma anketa šeit.

Pasākumu plkst.10.15 atklās Izglītības un zinātnes ministrijas, Augstākās izglītības, zinātnes un inovāciju departamenta direktora p.i., Dmitrijs Stepanovs. Ar pētījuma rezultātiem iepazīstinās Latvijas Universitātes Diasporas un migrācijas pētījumu centra vadošā pētniece, direktora p.i. Baiba Bela un pētniece Anete Vingre.

Pētījumu „Latvijas zinātnieku diasporas izpēte ārvalstīs” pēc Izglītības un zinātnes ministrijas pasūtījuma veic Latvijas Universitātes Diasporas un migrācijas pētījumu centrs. Pētījuma mērķis ir rast iespējas stiprināt sadarbību starp Latvijas un mūsu valsts izcelsmes zinātniekiem pasaulē kopīgu pētniecības un attīstības pasākumu īstenošanai. Pētījuma rezultāti palīdzes labāk izprast esošos zinātnieku sadarbības tīklus, sadarbības formas un produktīvas sadarbības priekšnoteikumus.

Dalība pasākumā ir bezmaksas. Pasākums tiek organizēts Izglītības un zinātnes ministrijas īstenotā projekta Nr.: 1.1.1.5/17/I/002 “Integrētie nacionālā līmeņa pasākumi Latvijas pētniecības un attīstības interešu pārstāvības stiprināšanai Eiropas pētniecības telpā” ietvaros.

 

EKAlogo diaspora