Publicēts 11 decembris 2018

DarbaArJaunatni2018Lai pateiktos par ieguldījumu jauniešu līdzdalības veicināšanā un dzīves kvalitātes uzlabošanā, Izglītības un zinātnes ministrija jau piekto reizi organizēja konkursu “Labākais darbā ar jaunatni 2018”. Konkursa laureātu godināšana notika šā gada 7. decembrī Madonas Kultūras namā, kur labākie saņēma Supermena piemiņas figūru. Ministrija pateicas ikvienam par ieguldījumu darba ar jaunatni attīstībā!

Nominācijā “Darbīgākais jauniešu centrs (2017.-2018.gadā)” balvu saņēma Tukuma novada Multifunkcionālais jaunatnes iniciatīvu centrs, bet nominācijā “Straujākais lēciens darba ar jaunatni attīstībai pašvaldībā” - Siguldas novada pašvaldība. Par darbā ar jaunatni tradīcijām bagātāko pašvaldību atzīta Jelgavas pilsētas pašvaldība. Savukārt nominācijā “Inovatīvākā pašvaldība darba ar jaunatni attīstībai vietējā līmenī” uzvarēja Ikšķiles novada pašvaldība.

Nominācijā “Darbīgākā jaunatnes organizācija, biedrība vai nodibinājums, kas veic darbu ar jaunatni līdzdalības veicināšanai jauniešu vidū” balvu saņēma Valmieras novada fonds. Biedrība “Latvijas Mazpulki” atzīti par labākajiem nominācijā „Aktīvākā jaunatnes organizācija, biedrība vai nodibinājums, kas veic darbu ar jaunatni nacionālā mērogā”.

Konkursā varēja pieteikt arī pašvaldību, pašvaldības iestāžu, jaunatnes organizāciju, biedrību un nodibinājumu darbā ar jaunatni iesaistītās personas. Nominācija „Uzlecošais jaunatnes darbinieks” balvu saņēma Jēkabpils novada jaunatnes lietu speciāliste Jurgita Bareika. Par aktīvāko jaunatnes darbinieku (2017.-2018.gadā) atzīta Kandavas multifunkcionālā jaunatnes iniciatīvu centra “Nagla” vadītāja Ieva Ozoliņa. Savukārt pieredzes bagātākais jaunatnes darbinieks šajā gadā ir Jelgavas pilsētas domes administrācijas Sabiedrības integrācijas pārvaldes Jaunatnes lietu speciāliste Jeļena Grīsle.

Konkursā varēja pieteikt pašvaldības un darbā ar jaunatni iesaistītas personas, jauniešu centrus, jaunatnes organizācijas un biedrības. Konkursa mērķis ir popularizēt darbu ar jaunatni un tā nozīmi jauniešu pilnvērtīgai un vispusīgai attīstībai, tādējādi veicinot jauniešu dzīves kvalitātes uzlabošanos, kā arī rosināt pašvaldības un jaunatnes organizācijas izvērtēt īstenotās aktivitātes jaunatnes jomā. Tāpat mērķis ir paaugstināt darbā ar jaunatni iesaistīto personu prestižu.

Paldies ik katram nominantam par ieguldīto darbu un laiku jauniešu attīstībā un pilnveidē!