Publicēts 10 oktobris 2018

123IMG 20180925 180635No 2018. gada 24. līdz 28. septembrim Izglītības un zinātnes ministrijas Viedās specializācijas stratēģijas (RIS3) vienības vadītājs Jānis Paiders un Rīgas Tehniskās Universitātes Ūdens Pētniecības Laboratorijas darbinieki Jānis Rubulis, Dāvids Štēbelis, Talis Juhna un Jānis Zviedris piedalījās iWatermap partneru sanāksmē Nīderlandē. Pasākumā tika prezentēta informācija par kritiskās masas apjomu ūdens sektorā Latvijā. Pasākumā piedalījās arī projekta aktivitātēs ieinteresētās personas, no RTU Inženierzinātņu vidusskolas ķīmijas skolotāja Laura Fjodorova, Cleantech Latvia pārstāvji Evija Pudāne un Andrey Belogorsky.

Projekta ietvaros tiks stiprināta sadarbība starp ūdens nozares pārstāvjiem Latvijā, ņemot vērā Eiropas ekselences centra Wetsus pieredzi.

iWatermap projekts ir aktivizējis Ūdens Pētniecības Laboratorijas un Cleantech Latvia sadarbību, kas vērsta uz ražošanas uzņēmumu definēto pētniecības tēmu attīstīšanu. Tāpat paredzama mērķtiecīgāka sadarbība ar RTU Inženierzinātņu vidusskolu, lai skolēni attīstītu savus talantus ar ūdens sfēru saistītos pētījumos.

Projekta ietvaros tiks aktivizēts ūdens nozares mūžizglītības jautājums, kas ir kritisks nozares uzņēmumiem, ņemot vērā darbinieku novecošanu. To parāda Nodarbinātības valsts aģentūras apkopotie dati (vairāk informācijas).

iWatermap sanāksme notika paralēli kongresam The European Water Tech Week (EWTW 2018), kurā par sadarbību vienojās 6 ūdens nozares inovāciju centri - Water Alliance no Nīderlandes; Jiangsu klāsteris, kurš atrodas provincē, kura ir otra lielākā IKP ieguldītāja Ķīnas ekonomikā; Mekorot no Izraēlas; Yeungnam University no Dienvidkorejas un PUB, Singapūras nacionālā ūdens aģentūra.

Projekta “iWatermap” mērķis ir uzlabot inovāciju politikas iniciatīvas, lai veicinātu ūdens sektora inovāciju ekosistēmas kritiskās masas attīstību. Sasniedzot pietiekami lielu kritisko masu inovācijās, projektā iesaistītajiem reģioniem būs iespēja palielināt inovāciju attīstību, radīt apstākļus lielākai konkurencei, ekonomiskai attīstībai un darba vietām.

Projektā piedalās deviņi partneri no septiņiem reģioniem – Nīderlande, Latvija, Portugāle, Spānija, Grieķija, Rumānija un Čehija. Latviju projektā pārstāv Izglītības un zinātnes ministrija un Rīgas Tehniskā universitāte.

Projektu līdzfinansē Eiropas reģionālās attīstības fonds, īstenošanas laiks ir no 2018. gada 1.jūnija līdz 2023. gada 31.maijam.

Foto: Dr. Jānis Rubulis