Publicēts 07 janvāris 2019

f64 zinatne 20180104 002

Piektdien, 2019.gada 4. janvārī, modes un izklaides centrā RĪGA PLAZA atklāja izstādi „#ZinātneLatvijai”.

Izglītības un zinātnes ministrija jau otro gadu veidojusi izstādi, lai cildinātu Latvijas zinātnes spēku un daudzveidību. Izstāde vēsta par 12 mūsdienu Latvijas zinātniekiem un viņu sasniegumiem. Izstādes interaktīvie portreti ar video stāstu palīdzību ļauj tuvāk iepazīt gan zinātnieku, gan viņa pārstāvēto zinātnes nozari.

Izstādes galvenie varoņi ir zinātnieki - fiziķe Marija Dunce, inženierzinātnieks Sandis Spolītis, kultūras socioloģe Anda Laķe, ķīmijas pētnieks Ingars Reinholds, vides inženierzinātniece Jūlija Gušča, fizikālķimiķis Kristaps Jaudzems, farmaceitiskā farmakoloģe Maija Dambrova, darba vides pētnieks Ivars Vanadziņš, komunikācijas pētniece Agnese Dāvidsone, tālizpētes pētnieks Dainis Jakovels, entomoloģe Anita Rukmane un mikrobiologs Jānis Liepiņš.

Zinātnieki aicina domāt analītiski un uzdrošināties riskēt. Brīvība ir vērties pasaulē ar drosmīgu skatienu, uzdot svarīgus jautājumus un atrast atbildes. Zināšanas ir vērtīgas tad, kad tās ir pieejamas, un, daloties ar tām, rodas arvien jaunas. Zināšanas veicina strauju tehnoloģiju attīstību un to ietekmē mainās arī globālā ekonomika, cilvēku paradumi un sabiedrības vērtību sistēma.

Lai gan Latvijā ir limitēti dabas resursi un cilvēkkapitāls, cilvēkiem nav ierobežojumu attīstīt prāta spējas un radīt zināšanas. Latvija kā veiksmīga valsts attīstīsies, ja šīs zināšanas izmantos gudri. Attīstības pamatā ir gan izcila fundamentālā, gan lietišķā zinātne. Lietišķajām zinātnēm ir nepieciešama izpratne par sabiedrības vajadzībām, savukārt fundamentālai zinātnei ir jāskatās nākotnē bez kavēkļiem.

Fotogalerija no izstādes atklāšanas.

Modes un izklaides centrā RĪGA PLAZA izstādi varēs apskatīt līdz 28. janvārim. Video stāsti ir aplūkojami arī Izglītības un zinātnes ministrijas tīmekļvietnē.

LV ID EU logo ansamblis ERAF RGB