Publicēts 28 janvāris 2019

Atrent erwin 338084 unsplashNo pirmdienas, 2019. gada 28. janvāra, izglītības un zinātnes ministres Ilgas Šuplinskas biroja vadītājas amata pienākumus sāk pildīt Ineta Kristovska, kuras profesionālā darbība ilgus gadus saistīta ar augstākās izglītības jomu. I.Kristovska ir asociētā profesore Biznesa, mākslas un tehnoloģiju augstskolā RISEBA, kur veic akadēmisko un zinātnisko darbu. Viņa ir arī Akadēmiskās informācijas centra, Augstākās izglītības kvalitātes aģentūras izglītības kvalitātes un akreditācijas komisijas eksperte. Ir biedrības “Latvijas Tālmācības centrs” valdes locekle (kvalitātes vadība tālmācībā, lekcijas un kursi akadēmiskajam personālam par tālmācības iespējām augstākajā izglītībā, mobilā studiju vide).

I.Kristovska piedalījusies priekšlikumu izstrādāšanā augstākās izglītības politikas veidošanai un attīstībai, Ministru kabineta noteikumu izstrādē studiju programmu akreditācijas jautājumos, viņai ir veiksmīga pieredze sadarbības veidošanā ar sociālajiem partneriem, Latvijas un ārvalstu augstākās izglītības institūcijām un citām organizācijām.

Izglītības un zinātnes ministrijas parlamentārās sekretāres amatā stāsies Saeimas deputāte Anita Muižniece. A.Muižniece Latvijas Universitātē ieguvusi profesionālās augstākās izglītības bakalaura grādu pedagoģijā, šobrīd turpina pedagoģijas studijas maģistrantūrā. Savukārt Rīgas Starptautiskajā ekonomikas un biznesa administrācijas augstskolā iegūta pirmā līmeņa augstākā profesionālā izglītība uzņēmējdarbībā. Līdz ievēlēšanai Saeimā A.Muižniece strādāja Daugmales pamatskolā, piedalījusies ar izglītību saistītos starptautiskos Erasmus+ un Nordplus projektos, kā arī darbojusies Ķekavas novada pašvaldībā, Administratīvās komisijas Bērnu lietu apakškomisijā.

Savukārt izglītības un zinātnes ministres padomnieks komunikācijas jautājumos būs Andris Gross. A.Gross Latvijas Kultūras akadēmijā ieguvis humanitāro zinātņu bakalaura grādu mākslās, Latvijas Universitātē iegūts humanitāro zinātņu maģistra grāds teoloģijā un reliģiju zinātnē, ir uzsācis maģistra studijas kino režijā un producēšanā Latvijas Kultūras akadēmijā. A.Grosa līdzšinējā profesionālā darba pieredze saistīta ar teātra, kino un televīzijas projektiem, kur iegūtas izcilas komunikācijas prasmes. Vairākus gadus viņš strādājis Latvijas Televīzijā kā raidījumu “Kultūras ziņas” un “Kultūršoks” žurnālists. A.Gross izstrādājis arī Jaunās konservatīvās partijas 13. Saeimas un 2017. gada pašvaldību vēlēšanu Rīgā vēlēšanu kampaņas komunikācijas stratēģiju un veicis tās koordināciju.

Trešdien, 2019. gada 23. janvārī, Saeima ārkārtas sēdē izteica uzticību jaunajam Ministru kabinetam, kuru vadīs Ministru prezidents Krišjānis Kariņš. Izglītības un zinātnes ministra amatā stājusies Ilga Šuplinska. Ar ministres CV var iepazīties IZM tīmekļvietnē.