Izvēlne

Aptauja

Jūsuprāt, kuras viedās specializācijas jomas nākamajos desmit gados attīstīsies visstraujāk?
Viedie materiāli, tehnoloģijas un inženiersistēmas
30
Zināšanu ietilpīga bioekonomika
5
Informācijas un komunikācijas tehnoloģijas
31
Biomedicīna, medicīnas tehnoloģijas, biofarmācija un biotehnoloģija
26
Viedā enerģētika
13
Sociālās un humanitārās zinātnes
7

Kopējais balsu skaits: 112

SMP webLai apzinātu esošos un nākotnē gaidāmos demogrāfijas izaicinājumus un veidotu zināšanās balstītu demogrāfijas politiku, 2019. gada 11. februārī Rīgā, Lielajā Ģildē, notiks Izglītības un zinātnes ministrijas organizētā konference “Demogrāfiskie izaicinājumi: no zināšanām uz rīcību!”. Latvijas un ārvalstu eksperti diskusijās ar lēmumu pieņēmējiem meklēs Latvijai piemērotākos risinājumus, analizēs demogrāfiskos izaicinājumus migrācijas, darba spēka trūkuma un novecošanās jomās un stiprinās komunikāciju starp pētniekiem un politikas veidotājiem.

Zema dzimstība, augsti mirstības un emigrācijas rādītāji Latviju ierindo straujāk izzūdošo nāciju saraksta augšgalā. Lai apzinātu pieejamo un nepieciešamo analītisko bāzi demogrāfijas jautājumu risināšanā, augsta līmeņa politikas veidotāju diskusijā piedalīsies arī dažādu jomu zinātnieki - Ekonomiskās sadarbības un attīstības organizācijas (OECD), Eiropas Komisijas un Eiropas Komisijas Kopējā pētniecības centra pārstāvji, Londonas Ekonomikas augstskolas profesors Ašgars Zaidi (Asghar Zaidi), LU profesors Mihails Hazans, demogrāfs Ilmārs Mežs u.c.

Konference “Demogrāfiskie izaicinājumi: no zināšanām uz rīcību!” Rīgā, Lielajā Ģildē (Amatu ielā 6), notiks pirmdien, 2019. gada 11. februārī, no plkst. 9.30 līdz 16.00.

Konference tiek rīkota Eiropas Komisijas Kopīgā pētniecības centra (JRC) programmas “Zinātne satiekas ar parlamentiem” ietvaros. Vairāk informācijas tīmekļvietnē.

Jūsu pārlūks ir ļoti novecojis, tas var attēlot mājas lapas saturu nekorekti.
Aicinām Jūs ielādēt jaunāku pārlūka versiju bez maksas.

Apzinos mājas lapas deformācijas risku un gribu turpināt to apskatīt.