Publicēts 04 februāris 2019

SMP webLai apzinātu esošos un nākotnē gaidāmos demogrāfijas izaicinājumus un veidotu zināšanās balstītu demogrāfijas politiku, 2019. gada 11. februārī Rīgā, Lielajā Ģildē, notiks Izglītības un zinātnes ministrijas organizētā konference “Demogrāfiskie izaicinājumi: no zināšanām uz rīcību!”. Latvijas un ārvalstu eksperti diskusijās ar lēmumu pieņēmējiem meklēs Latvijai piemērotākos risinājumus, analizēs demogrāfiskos izaicinājumus migrācijas, darba spēka trūkuma un novecošanās jomās un stiprinās komunikāciju starp pētniekiem un politikas veidotājiem.

Zema dzimstība, augsti mirstības un emigrācijas rādītāji Latviju ierindo straujāk izzūdošo nāciju saraksta augšgalā. Lai apzinātu pieejamo un nepieciešamo analītisko bāzi demogrāfijas jautājumu risināšanā, augsta līmeņa politikas veidotāju diskusijā piedalīsies arī dažādu jomu zinātnieki - Ekonomiskās sadarbības un attīstības organizācijas (OECD), Eiropas Komisijas un Eiropas Komisijas Kopējā pētniecības centra pārstāvji, Londonas Ekonomikas augstskolas profesors Ašgars Zaidi (Asghar Zaidi), LU profesors Mihails Hazans, demogrāfs Ilmārs Mežs u.c.

Konference “Demogrāfiskie izaicinājumi: no zināšanām uz rīcību!” Rīgā, Lielajā Ģildē (Amatu ielā 6), notiks pirmdien, 2019. gada 11. februārī, no plkst. 9.30 līdz 16.00.

Konference tiek rīkota Eiropas Komisijas Kopīgā pētniecības centra (JRC) programmas “Zinātne satiekas ar parlamentiem” ietvaros. Vairāk informācijas tīmekļvietnē.