Publicēts 29 marts 2019

Latvijas Nacionālā sporta padome (LNSP) 28.marta sēdē iepazinās ar aktuālo informāciju par sadarbību ar Stokholmu kandidēšanas procesā uz 2026. gada Ziemas Olimpisko spēļu rīkošanu un nolēma atbalstīt Latvijas pozīciju startēt kā Zviedrijas partnerei gaidāmajās olimpiskajās spēlēs. Jau tuvāko nedēļu laikā valdībā plānots skatīt Izglītības un zinātnes ministrijas sagatavoto informatīvo ziņojumu.

Ministru kabinets jau 2018. gada 12. jūnijā izteica konceptuālu atbalstu Latvijas Olimpiskās komitejas, Siguldas novada pašvaldības un SIA “Bobsleja un kamaniņu trase “Sigulda”” iesaistei Stokholmas (Zviedrija) kandidēšanā par tiesībām rīkot Ziemas Olimpiskās spēles 2026. gadā, kas paredzētu bobsleja, skeletona un kamaniņu sporta sacensību norisi Siguldā. Šā gada 24. jūnijā Starptautiskās Olimpiskās komisijas sesijā tiks pieņemts lēmums par 2026. gada Ziemas Olimpisko spēļu norises vietu.

Sporta padome arī saskaņoja vairāku sporta federāciju iesniegtos pieteikumus nacionālas nozīmes starptautisko sporta sacensību organizēšanai Latvijā 2019. un 2020. gadā. Tā, 2019. gadā plānots IFBB Eiropas Fit Model čempionāts, pasaules čempionāts ātrspēlē simtlauciņu dambretē un Eiropas jaunatnes čempionāts simtlauciņu dambretē. Savukārt 2020 gadā plānots Eiropas Nedzirdīgo čempionāts un Eiropas čempionāts petankā sievietēm (vieninieki) un vīriešiem (vieninieki).

Savukārt lemjot par saņemtajiem sporta organizāciju finansējuma pieprasījumiem starptautisku sporta sacensību organizēšanai Latvijā, kā arī Latvijas sportistu dalībai starptautiskās sporta sacensībās, padomē raisījās diskusijas, ka būtu jāpārtrauc prakse par iepriekš zināmiem sporta pasākumiem un to finansējumu lemt pēdējā brīdī. Izglītības un zinātnes ministre Ilga Šuplinska uzsver, ka šogad ministrija izstrādās jaunu sporta pasākumu finansēšanas modeli, kas ļaus savlaicīgi plānot nepieciešamo līdzekļu apjomu konkrētu sporta pasākumu finansēšanai.

Padome arī uzklausīja Izglītības un zinātnes ministrijas sniegto informāciju un atbalstīja nacionālās sporta bāzes statusa piešķiršanu diviem objektiem - Liepājas Olimpiskā centra Vieglatlētikas manēžai un ledus hallei “Kurbads”.

Tā kā pēc valdības apstiprināšanas notikušās izmaiņas arī Latvijas Nacionālās sporta padomes sastāvā, ceturtdien padomes sēdē notika jaunā padomes priekšsēdētāja vietnieka vēlēšanas, šajā amatā atbalstot Latvijas Olimpiskās komitejas (LOK) priekšsēdētāja Aldona Vrubļevska kandidatūru. Latvijas Nacionālās sporta padomes priekšsēdētājs ir Ministru prezidents K.Kariņš.

Latvijas Nacionālā sporta padome ir sabiedriska konsultatīva institūcija, kas piedalās valsts sporta politikas izstrādē, veicina sporta attīstību un sadarbību sporta jomā, kā arī lēmumu pieņemšanu ar sportu saistītajos jautājumos.