Publicēts 02 aprīlis 2019

max tarkhov 737999 unsplashIzglītības un zinātnes ministrija sadarbībā ar Latvijas jauniešu galvaspilsētu 2019 - Ikšķiles un Olaines novadu aicina jaunatnes lietu speciālistus, jaunatnes darbiniekus, jauniešus un skolotājus 2019. gada 26. aprīlī uz Strukturētā Dialoga VII cikla nacionālo atklāšanas konferenci Tīnūžu tautas namā, Ikšķiles novadā.

Konferencē būs iespēja uzzināt par Eiropas Jaunatnes dialogu, kas ir Strukturēta Dialoga pēctecis, dalībnieki varēs iepazīties ar VII cikla tematiku, dialoga īstenošanas plāniem Latvijā 2019.-2020.gadā. Dalībnieki varēs lemt par Latvijas situācijai aktuālajiem jautājumiem un pieejamo atbalstu, lai veiksmīgāk veicinātu jauniešu līdzdalību vietējā un nacionālā līmenī, piedalīties lekcijā par medijpratību.

Pieteikšanās aizpildot tiešsaistes anketu līdz 12. aprīlim šeit.

Konferencē aicinām pieteikties jaunatnes darbā iesaistīto personu (jaunatnes darbinieks, jaunatnes lietu speciālists, skolotājs, NVO pārstāvis u.c.) kopā ar vienu jaunieti (jauniešu domes līderis, skolas pašpārvaldes līderis, esošs jauniešu aktīvistu vai tāds, kas par tādu vēlētos kļūt).

Konferencē būs iespējas uzzināt par pieejamiem projektu konkursiem, ko iespējams izmantot jauniešu līdzdalības veicināšanai - Izglītības un zinātnes ministrijas Jaunatnes politikas valsts programmas 2019. gadam ietvaros projektu konkursu un ERASMUS+ 3. pamatdarbības “Atbalsts politikas reformai” pieejamo finansējumu. Savā pieredzes stāstā dalīsies Iveta Jermolājeva, kas īstenoja projektu “Jaunatnes politikas stratēģijas izstrāde”, kura īstenošanā iesaistījās 8 Latvijas pašvaldības Cēsu pusē.

Pasākuma ietvaros tiks prezentēta tiešsaistes rīka ideja, plašākai jauniešu līdzdalībai un būs iespēja piedalīties lekcijā par medijpratības un kritiskās domāšanas veicināšanu, kuru vadīs Raivis Vilūns - žurnālists un Latvijas Universitātes Sociālo zinātņu fakultātes komunikācijas nodaļas doktorants un pētnieks. Šī gada februārī noslēdzās Raivja vadītais laikraksta Dienas maldu ziņu arhivēšanas un anotēšanas projekts "Melu tvertne". No aprīļa viņš strādā žurnālā IR.

Eiropas Jaunatnes dialogs ir ES līdzdalības process. ES jaunatnes dialogs atbalsta ES jaunatnes stratēģijas 2019 - 2027 īstenošanu.

Pasākums tiek organizēts Eiropas Savienības neformālās izglītības programmas Erasmus+ finansētā projekta “Eiropas Jaunatnes dialoga īstenošana Latvijā” ietvaros. Projektu līdzfinansē Eiropas Komisija un Izglītības un zinātnes ministrija.

Ēdināšanu un transportu no Rīgas uz Tīnūžiem un atpakaļ nodrošina Izglītības un zinātnes ministrija. Jautājumu gadījumā rakstīt uz e-pastu: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.!

SD LVatklasanas konference