Publicēts 23 aprīlis 2019

basketbolsOtrdien, 2019. gada 23. aprīlī, valdība no līdzekļiem neparedzētiem gadījumiem nolēma piešķirt 440 000 eiro starptautisku sporta sacensību organizēšanai Latvijā, kā arī Latvijas sportistu dalībai starptautiskās sporta sacensībās ārvalstīs.

Latvijas Nacionālās sporta padomes 28.marta sēdē tika izvērtēti vairāku sporta organizāciju iesniegtie papildu finanšu pieprasījumi, un atbilstoši Sporta padomes lēmumam Izglītības un zinātnes ministrija sagatavoja attiecīgu Ministru kabineta rīkojuma projektu.

90 000 eiro piešķirti Latvijas Basketbola savienībai 2019.gada Eiropas čempionāta basketbolā sievietēm finālturnīra grupas turnīra organizēšanai Rīgā no 27.jūnija līdz 2.jūlijam. Finansējums paredzēts arī Latvijas Hokeja federācijai Latvijas vīriešu hokeja izlases spēlētāju apdrošināšanai saistībā ar spēlētāju piedalīšanos Latvijas vīriešu hokeja izlases treniņprocesā, pārbaudes spēlēs un 2019.gada pasaules čempionātā hokejā Slovākijā no 10.maija līdz 26.maijam – šim mērķim paredzēti līdz 75 000 eiro. Lai Latvijas vieglatlētikas izlase varētu piedalīties 2019.gada Eiropas komandu čempionātā, kas 10. un 11.augustā noritēs Horvātijā, Latvijas Vieglatlētikas savienībai piešķirti 56 924 eiro. Latvijas Riteņbraukšanas federācijai 2019.gada Eiropas čempionāta BMX organizēšanai Valmierā no 11. līdz 14.jūlijam paredzēti 42 585 eiro, savukārt Latvijas Basketbola savienībai 3x3 basketbola turnīra “Ghetto Basket Challenger” organizēšanai Rīgā 7. un 8.augustā piešķirti 30 000 eiro. Finansējums 145 491 eiro apmērā piešķirts arī Latvijas Tenisa savienībai, lai segtu ar Rīgā 19. un 20.aprīlī notikušā Federācijas kausa (FED CUP) izcīņas tenisā otrās kārtas organizēšanu saistītos izdevumus. Šo sacensību norisei finansējums iepriekš nebija paredzēts, jo tiesības sacensības organizēt mūsu valstī Latvija ieguva izlozes kārtībā, kad Latvijas sportisti bija veiksmīgi pārvarējuši pirmo kārtu. Savukārt visu pārējo sacensību norisei tehniskā budžeta ietvaros finansējums bija pieejams nepietiekamā apjomā, tāpēc sporta federācijas vērsās ar papildu finansējuma pieprasījumiem.

Tāpat MK šodien atbalstīja ministrijas priekšlikumu un noteica, ka ar 2019.gada Eiropas čempionāta basketbolā sievietēm finālturnīra grupas turnīra organizēšanu Latvijā saistītā drošības depozīta maksājuma segšanai Latvijas Basketbola savienībai 2018.gadā piešķirtie valsts budžeta līdzekļi 75 000 eiro apmērā pēc to atgūšanas no Starptautiskās Basketbola federācijas Eiropas nodaļas atstājami Latvijas Basketbola savienībai un novirzāmi ar 2019.gada Eiropas čempionāta basketbolā sievietēm finālturnīra grupas turnīra organizēšanu Latvijā saistīto izdevumu segšanai. Atbilstoši šodien MK pieņemtajiem lēmumiem Latvijas Basketbola savienībai kopumā ir nodrošināta papildu valsts budžeta līdzekļu piešķiršana 165 000 eiro apmērā ar turnīra organizēšanu saistīto izdevumu segšanai (90 000 eiro tiešā veidā un 75 000 eiro netiešā veidā kā depozīta atstāšana Latvijas Basketbola savienības rīcībā). Tādējādi valsts ir nodrošinājusi visu čempionāta saskaņošanas procesā plānoto valsts atbalstu 600 000 eiro apmērā, kas bija ietverts Latvijas Nacionālajai sporta padomei iesniegtajā sākotnējā finanšu pieprasījumā 2017.gadā. Izmaksu sadārdzinājums 274 240 eiro apmērā sedzams no Latvijas Basketbola savienības vai citu atbalstītāju piesaistītajiem līdzekļiem.

Rīkojuma projekts "Par finanšu līdzekļu piešķiršanu no valsts budžeta programmas "Līdzekļi neparedzētiem gadījumiem"" pieejams MK tīmekļa vietnē.

Foto: Latvijas Basketbola savienība