Publicēts 13 maijs 2019

DSC 0784Šodien, 2019. gada 13. maijā, izglītības un zinātnes ministre Ilga Šuplinska sveica Latvijas Universitātes studentu komandu, kura 43. ikgadējo pasaules studentu komandu programmēšanas sacensību finālā iekļuva TOP50 spēcīgāko pasaules programmēšanas komandu vidū.

Fināla sacensības Portugāles pilsētā Porto pulcēja spēcīgākās studentu komandas no visas pasaules, tostarp vienīgo Latvijas komandu no Latvijas Universitātes. Lepojamies ar mūsu talantīgajiem programmētājiem - LU Datorikas fakultātes bakalaura studiju programmas “Datorzinātnes” 4. kursa studentu Pēteri Pakalnu, LU Datorikas fakultātes maģistra studiju programmas “Datorzinātnes” 1. kursa studentu Vladislavu Kļevicki, LU Fizikas, matemātikas un optometrijas fakultātes bakalaura studiju programmas “Matemātika” 2. kursa student Ingu Jāni Pretkalniņu un viņu treneriem – prof. Gunti Arnicānu un Jevgēniju Vihrovu. 135 komandu konkurencē mūsējie ieguva 47. vietu, aiz sevis atstājot vēl 88 citu pasaules universitāšu komandas.

“Prieks un lepnums par mūsu jauniešiem. Mums nav naftas vai zelta, bet mums ir gudri jaunieši. Digitālās kompetences ieņems arvien lielāku vietu mūsu ikdienā un šie jaunie cilvēki vieš cerību un iedvesmo tam, ka varam būt starp pasaules labākajiem ne tikai ikdienas digitālajās prasmēs, bet arī digitālajā izcilībā,” uzsver izglītības un zinātnes ministre Ilga Šuplinska.

Fināla ietvaros norisinājās “ICPC Challenge” izaicinājums, kurā piedalījās visas 135 komandas, un LU komanda šajā izaicinājumā ieguva augsto 6. vietu. Izaicinājumā trīs stundu laikā dalībniekiem bija jāatrisina problēmas, kas saistītas ar mākslīgo intelektu un neironu tīkliem.

Latvijas Universitātei šā gada fināls bija nozīmīgs, jo LU komanda fināla sacensībās ir iekļuvusi jau piecas reizes, tāpēc komandas trenerim Guntim Arnicānam tika pasniegta ICPC Fonda balva par dalību finālos 5+ gadus. Guntis Arnicāns trenē LU studentus jau kopš 1996. gada, taču finālā pirmo reizi izdevās iekļūt tikai 2012. gadā. Pēdējo astoņu gadu laikā LU komandas finālos piedalījušās jau piecas reizes.