Publicēts 20 maijs 2019

Starptautisk inovciju skolaSestdien, 2019. gada 25. maijā, Rīgā, Daugavas stadionā, norisināsies “EdTech&STEAM Festivāls 2019”, lai atraktīvā veidā sabiedrībai parādītu, kā lietderīgi var izmantot tehnoloģijas mūsdienu un nākotnes izglītībā. Festivāls Latvijā tiek rīkots pirmo reizi, un tā galvenās tēmas ir - tehnoloģijas, sports un māksla.

Tehnoloģijas mūsdienās ir sastopamas ik uz soļa, un tās paver milzīgu potenciālu ne tikai izklaides jomā, bet arī ļauj sasniegt izglītības mērķus. Attīstoties inovācijām, rodas nepieciešamība rast veidus, kā lietderīgi tās integrēt personīgās izaugsmes un mācību procesā.

Izglītības un zinātnes ministre Ilga Šuplinska uzsver, ka tehnoloģijas mūsdienās ir gan iespēja, gan reizē izaicinājums. “Tā ir gan izglītības sistēmas, gan kultūrtelpas neatņemama sastāvdaļa. Un tikai tas, kurš pārzina STEAM pieeju, prot risināt problēmas, būt radošs un kritisks savā domāšanā, kā arī atrast jaunus risinājumus, jaunus veidus, kā apliecināt sevi šajā pasaulē,” saka ministre.

Festivāla ietvaros norisināsies sacensības dažādās STEAM disciplīnās, kurās piedalīsies vairāk nekā 100 dalībnieku no 40 izglītības un interešu izglītības iestādēm no visas Latvijas. Tehnoloģiju un izglītības produktu izstādes laikā apmeklētāji varēs interaktīvā veidā iepazīt šo produktu izmantošanas iespējas izglītības mērķu sasniegšanai. Būs iespēja piedalīties diskusijā “Kas ir STEAM?”, vērot dronu paraugdemonstrējumus pašā Daugavas stadionā, kā arī piedalīties sportiskās aktivitātēs un stafetēs visai ģimenei. Gan apmeklētājiem, gan dalībniekiem dalība festivālā ir bez maksas.

Pasākumā piedalīsies arī LR Saeimas, Izglītības un zinātnes ministrijas pārstāvji, Startup Akseleratori, formālās un interešu izglītības iestādes, investīciju fondi un korporatīvie partneri.

Festivālu rīko biedrība “Tehniskās izglītības un jaunrades skola”.

Foto: Starptautiskā inovāciju skola