Publicēts 29 maijs 2019

logo galvaspilstaTavā pašvaldībā notiek aktīvs darbs ar jaunatni? Tavas pilsētas vai novada jaunieši ir aizrautīgi, radoši un mērķtiecīgi? Ja atbilde ir jā, tad piesaki savu pašvaldību cīņā par “Latvijas Jauniešu galvaspilsēta 2020” titulu. Konkursā noteiks, kura pašvaldība kļūs par epicentru svarīgākajām Latvijas jaunatnes politikas aktivitātēm un jauniešu pasākumiem.

Lai popularizētu darbu ar jaunatni pašvaldību vidū un veicinātu jauniešu iesaistīšanos sabiedriskajos procesos, Izglītības un zinātnes ministrija jau piekto gadu rīko konkursu “Latvijas Jauniešu galvaspilsēta 2020”. Konkursa mērķis ir arī stiprināt pašvaldību sadarbību un pieredzes apmaiņu un paaugstināt darbā ar jaunatni iesaistīto personu, pašvaldību un organizāciju prestižu.

Līdz šā gada 28. jūnijam konkursā var pieteikt pašvaldību vai divu pašvaldību apvienību. Pieteikumus var iesniegt elektroniski, nosūtot uz e-pastu Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.. Konkursa nolikums un pieteikuma anketa pieejama šeit. Pieteikumam jāpievieno arī šim konkursam jauniešu izstrādātu video vizītkarti par pašvaldību (video garums līdz 3 minūtēm, titros iekļaujot informāciju par video autoriem, filmētājiem, montāžu), norādot saiti uz izveidoto video vizītkarti par pašvaldību tīmekļa vietnē www.youtube.com vai www.vimeo.com.

“Latvijas Jauniešu galvaspilsētas 2020” statusa ieguvēja noteikšanā tiks ņemts vērā žūrijas vērtējums un sabiedrības balsojuma rezultāti. Konkursa uzvarētāja paziņošana notiks Starptautiskajai Jaunatnes dienai veltītā pasākumā šā gada 10.augustā, Ikšķiles novadā, kas kopā ar Olaines novadu 2019.gadā nes titulu Latvijas Jauniešu galvaspilsēta.

Konkursā uzvarējušajā pašvaldībā Izglītības un zinātnes ministrija sadarbībā jauno titula ieguvēju 2020.gadā rīkos šādus pasākumus:

  • Darbā ar jaunatni iesaistīto personu no nevalstiskām organizācijām un pašvaldībām no visas Latvijas pieredzes apmaiņas semināru;
  • Starptautiskās Jaunatnes dienas pasākumu un 2021.gada konkursa uzvarētāja paziņošanas pasākumu 2020.gada 12.augustā.

Konkursu “Latvijas Jauniešu galvaspilsēta 2020” organizē Izglītības un zinātnes ministrija sadarbībā ar Latvijas Jaunatnes padomi un Eiropas Komisijas pārstāvniecību Latvijā.