Publicēts 29 maijs 2019

vlad kutepov 1328603 unsplashTrešdien, 2019. gada 29. maijā, Izglītības un zinātnes ministrijā darbu sāk Doktora līmeņa studiju un promocijas sistēmas pilnveides darba grupa. Saskaņā ar Valdības rīcības plānu, darba grupa līdz 2019. gada beigām izstrādās priekšlikumus jaunam, starptautiskiem standartiem (Zalcburgas principiem) atbilstošam doktorantūras modelim, kā arī piedalīsies informatīvā ziņojuma sagatavošanā un izstrādās priekšlikumus grozījumiem saistītajos normatīvajos aktos. Priekšlikumi tiks sagatavoti, ņemot vērā divos Pasaules Bankas ziņojumos - “Doktora līmeņa studijas un promocijas sistēma Latvijā” (2016) un “Akadēmiskā karjera Latvijā: ieteikumi” (2018) – ietvertās rekomendācijas.

Priekšlikumi būs svarīgi tām augstākās izglītības iestādēm, kas vēlas īstenot doktora studiju programmas un tie attieksies uz šo programmu saturu un formātu, jaunu programmu licencēšanu, programmas docētājiem, doktorantūras skolu izveidi atbilstoši Eiropas paraugpraksei, promocijas procesu, kas notiek studiju programmas ietvaros, kā arī programmas kvalitātes monitoringu un doktorantūras finansēšanas pilnveidi.

Darba grupā strādā pārstāvji no IZM, lielākajām Latvijas universitātēm, Latvijas Zinātnes padomes, Latvijas Jauno zinātnieku apvienības, Rektoru padomes un Latvijas Studentu apvienības.

Plašāka informācija: Brigita Kukjalko, Izglītības un zinātnes ministrijas Augstākās izglītības, zinātnes un inovāciju departaments, e-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.