Publicēts 11 Jūnijs 2019

30729651 1127969894009733 4605402008826937344 nŠodien, 2019. gada 11.jūnijā, valdība atbalstīja Izglītības un zinātnes ministrijas sagatavoto rīkojuma projektu par nacionālās sporta bāzes statusa piešķiršanu ledus hallei "Kurbads". Šī statusa iegūšana sporta objektam ir kā kvalitātes zīme – apliecinājums tam, ka Latvijā ir radīti apstākļi sportistu sagatavošanai startiem olimpiskajās spēlēs, pasaules un Eiropas čempionātos un citās sporta sacensībās, kā arī iespēja te organizēt starptautiskas sporta sacensības.

Lai sporta objekts iegūtu nacionālās sporta bāzes statusu, tam jāatbilst likumā "Par nacionālās sporta bāzes statusu” noteiktajām prasībām. Ledus halle "Kurbads" atbilst nacionālās sporta bāzes statusa piešķiršanas nosacījumiem, tajā primāri tiek organizēti atzītu sporta federāciju un profesionālās ievirzes sporta izglītības iestāžu pasākumi. “Kurbads” nodrošina regulāru valsts nacionālo izlašu dalībnieku treniņprocesu, kā arī bērnu, jauniešu un invalīdu sporta pasākumus.

Starptautiskā Ledus hokeja federācija ir apliecinājusi, ka sporta bāze ir piemērota pasaules un Eiropas čempionātu, to posmu, kausu izcīņu un kvalifikācijas sacensību rīkošanai. “Kurbadā” rīkotie ar sportu saistītie pasākumi veido 100% no faktiskā sporta bāzes noslogojuma un tiek nodrošināta sporta bāzes nepārtraukta darbība sporta jomā. Pozitīvu atzinumu nacionālās sporta bāzes statusa piešķiršanā ledus hallei "Kurbads" sniegusi arī Latvijas Nacionālā sporta padome.

Saskaņā ar Sporta bāzu reģistru, Latvijā šobrīd darbojas 28 sporta objekti, kuriem piešķirts nacionālās sporta bāzes statuss.

Šodien valdība arī nolēma papildināt nacionālās sporta bāzes "Liepājas Olimpiskais centrs" sastāvu ar nekustamo īpašumu - Liepājas Olimpiskā centra vieglatlētikas manēža, tādējādi arī manēžai turpmāk būs nacionālās sporta bāzes statuss. Liepājas Olimpiskajam centram nacionālās sporta bāzes statuss tika piešķirts ar Ministru kabineta 2010. gada 30. decembra rīkojumu.

Ar valdībā apstiprinātajiem rīkojuma projektiem "Par nacionālās sporta bāzes statusa piešķiršanu sporta bāzei ""Kurbads" ledus halle"" un “Par nekustamā īpašuma objekta iekļaušanu nacionālās sporta bāzes "Liepājas Olimpiskais centrs" sastāvā" var iepazīties Ministru kabineta tīmekļvietnē.

Foto: Ledus halle "Kurbads"