Publicēts 27 jūnijs 2019

Arī šogad Izglītības un zinātnes ministrija piedalīsies sarunu festivālā “Lampa”, aicinot ikvienu interesentu uz diskusijām par nākotnes izaicinājumiem izglītībā.

Lai sagatavotos strauji mainīgajai darba videi, kurā arvien lielāku lomu iegūst dažādas tehnoloģijas, tostarp digitālas, nepieciešamas atbilstošas pārmaiņas arī esošajā izglītības piedāvājumā un mācību procesā. Atbildes uz jautājumiem par to, kādām prasmēm un kompetencēm jāpiemīt jaunajiem skolotājiem, kādas ir tehnoloģiju pieprasītās pārmaiņas skolā, kādas ir jaunākās pieejas tehnoloģiju un digitālās pratības attīstīšanai meklēsim domapmaiņā “Izglītība 4:0: nākotnes skola šodien”. Pasaules ekonomikas foruma pētnieki paredz, ka 65% jauno cilvēku, kuri pašlaik sāk mācības skolā, strādās profesijās, kuras šodien vēl neeksistē. Tādēļ kopā ar nozares pārstāvjiem izzināsim, kādas prasmes būs pieprasītas rītdienas darba tirgū. Domapmaiņa notiks piektdien, 28.jūnijā, plkst.17.00-18.00 Swedbank izglītības skatuvē.

Savukārt par to, kādas prasmes, iemaņas apgūst mūsdienīgā profesionālajā izglītībā un kas veido sava amata meistarus, spriedīs diskusijā “Kas ir meistarība 21. gadsimtā? Vai profesionālā izglītība izveido profesionāļus?”, 28.jūnijā plkst.14.00-15.00 Swedbank izglītības skatuvē. Mainoties darba tirgus struktūrai, aug pieprasījums pēc gudriem un prasmīgiem profesionāļiem, atbildīgiem darītājiem: visdažādāko tehnoloģisko iekārtu operatoriem un inženieriem, tehniķiem ķīmijā, kokrūpniecībā, gudriem dizaineriem un citiem meistariem, kuri savieno modernu tehnoloģiju pārzināšanu, un prot strādāt arī ar vissarežģītākajiem un ekskluzīvākajiem instrumentiem – zelta rokām un zelta sirdi.

Nav noslēpums, ka cilvēks mācās visa mūža garumā. Reizēm tas pieaugušajam prasa zināmu drosmi un uzdrīkstēšanos, jo darba automatizācija, globalizācija, migrācija un citi faktori maina 21.gadsimta darba tirgus noteikumus. Mūsdienās cilvēks vairs nevar visu dzīvi strādāt vienā profesijā, bet vai mācības palīdz sagatavoties jaunajiem noteikumiem? Kopā ar improvizācijas aktieriem un ekspertiem meklēsim atbildes uz jautājumiem, kādu pamatprasmju trūkums traucē pieaugušajiem pārkvalificēties un atrast sevi jaunās jomās, un vai ir jāmācās mācīties. Visus interesentus gaidīsim 28.jūnijā plkst.20.00-21.00 Valsts mājā uz pasākumu “Vakara šovs ar mācēnu: kā jāmācās, kad esi jau pieaudzis?”

Par mūžizglītības jautājumiem sadarbībā ar Gulbenes novada pašvaldību uzmanība tiks pievērsta arī Dzīve 50+ teltī, kur 29.jūnijā plkst.12.30-13.30 Izglītības un zinātnes ministrijas pārstāvji piedalīsies diskusijā “Kādas prasmes ir labi apgūt nākotnei. Un kā tās labāk apgūt”.

Savukārt izglītības un zinātnes ministre Ilga Šuplinska festivālā būs sastopama sestdien, 29. jūnijā, kad plkst.16.00 piedalīsies sarunā “Latviskuma saknes” Cēsu izstāžu namā, un plkst.17.00 piedalīsies Rīgas Katoļu ģimnāzijas rīkotajā diskusijā “Skolā iet(i) man gribas” Swedbank izglītības skatuvē.

Aicinām sekot mums līdzi arī sociālo mediju vietnē Facebook. Uz tikšanos festivālā!

Sarunu festivāls “Lampa” notiek 28-29.jūnijā Cēsu pils parkā. Festivāla programma pieejama šeit.