Publicēts 11 jūlijs 2019
Jau ceturtdien, 2019. gada 11. jūlijā, Valmierā sākas plaša mēroga starptautisks pasākums - Eiropas BMX čempionāts. Māra Štromberga trasē Valmierā kopumā uz starta redzēsim 1060 sportistus no 25 valstīm. Sportistiem šīs būs nozīmīgas Tokijas olimpisko spēļu kvalifikācijas sacensības.
 
Eiropas BMX čempionātu Latvijā rīko Latvijas Riteņbraukšanas federācija un BMX klubs “Valmieras puikas” sadarbībā ar Valmieras pilsētas pašvaldību un Eiropas Riteņbraukšanas savienību. Izglītības un zinātnes ministrija čempionāta rīkošanai nodrošinājusi 75 000 eiro lielu valsts finansējumu.
 
Izglītības un zinātnes ministrijas valsts sekretāra vietnieks Sporta departamenta direktors Edgars Severs uzsver, ka Latvijai šis ir liels gods uzņemt Eiropas labākos BMX riteņbraucējus, turklāt sacensības norisināsies divkārtējā olimpiskā čempiona BMX Māra Štromberga dzimtajā pilsētā. E.Severs arī uzteic teicamo sadarbību ar Latvijas Riteņbraukšanas federāciju un Valmieras pilsētas pašvaldību, kā rezultātā Latvijā norisināsies lieliski BMX sporta svētki.
 
Čempionāta pirmajā dienā, 11. jūlijā, notiks oficiālie treniņi, bet pirmās sacensības – jau piektdien, kad no plkst. 17.30 par godalgām sacentīsies krūzeru grupu sportisti. Sestdien sacensības jaunāko grupu braucējiem (7 – 12 gadi), kā arī elites un junioru braucējiem. Pēc priekšsacīkstēm piektdien notiks arī svinīgā čempionāta atklāšana.
 
Lielākā konkurence solās būt prestižākajā grupā – vīriešu elitē. Sestdienas vakarā par godalgām sacentīsies 81 sportists. Uz starta redzēsim gan Pasaules kausa kopvērtējuma līderi Niku Kimmanu, gan pasaules čempionu Silveinu Andrē, pērnā gada Eiropas čempionu Kailu Evansu, jauno zvaigzni Trī Vaitu, vairākkārtējo pasaules čempionu Žorisu Dodē, Latvijas šobrīd vadošo braucēju Kristenu Krīgeru un daudzus citus.
Svētdiena būs čempionāta noslēdzošā diena, kad sacensības uzsāks jauniešu un amatieru grupu sportisti.
Informācija par Eiropas BMX čempionātu pieejama mājaslapā: https://www.eurobmx2019.eu/lv/