Publicēts 23 Jūlijs 2019

2019. gada 22. jūlijā izglītības ministre Ilga Šuplinska tikās ar Valsts prezidentu Egilu Levitu. Tikšanās laikā ministre iepazīstināja Valsts prezidentu ar prioritārajiem darba virzieniem - izglītības kvalitātes veicināšanu un pieejamību, konkurētspēju, zinātnes pārvaldības modeļa maiņu un zinātnes komercializāciju. Sarunas laikā tika iezīmēts, bet netika plašāk pārrunāts jautājums par sporta pārvaldības modeli, tā finansēšanu un sporta prioritāšu noteikšanu.

"Vairāk mēs runājām tieši par izglītības kvalitāti un pieejamību, kā arī par to, ka jau 2020.gadā sākas projekts "Skola 2030" un, kas ir nepieciešams, lai notiktu satura maiņa izglītībā. Satura maiņa ir viens no konceptuāli svarīgākajiem uzdevumiem, un mūsu interesēs ir saglabāt nostāju, ka tieši personības veidošanās un domāšanas attīstīšana, avotu pārzināšana un atsauču izmantošana ir vieni no svarīgākajiem šīs reformas uzdevumiem," ziņu aģentūrai “Leta” stāstīja ministre, "katra indivīda prasmes un talantu izkopšana - personības veidošana - joprojām paliek skolas pamatuzdevums."

Sarunā Rīgas pilī tika pārrunāti arī skolu tīkla sakārtošanas jautājumi, kā arī vairāki temati, kuriem jāpievērš uzmanība zinātnes pārvaldības un zinātnes komercializācijas laukā.

Foto: https://www.president.lv/