Publicēts 01 augusts 2019
Vasara tradicionāli ir dažāda mēroga sacensībām piesātināts laiks vieglatlētikā, kas ļauj sportistiem parādīt labāko sniegumu un sagādāt prieku pašiem un līdzjutējiem. 2019. gada 27. un 28. jūlijā aizritējis Latvijas čempionāts un Latvijas U23 čempionāts vieglatlētikā, kurā augstākos sasniegumus savās disciplīnās guva Latvijas vadošie tāllecēji, sprinteri un šķēpa metēji. Latvijas čempionāts vieglatlētikā notika Ogrē, kur divu dienu laikā Latvijas 2019. gada čempionu zelta medaļas tika izcīnītas 44 disciplīnās. Šķēpa mešanā sievietēm labākās bija Līna Mūze un Anete Kociņa, bet šķēpa mešanā vīriešiem – Rolands Štrobinders un Gatis Čakšs. 100 m skrējienā nepārspēta palika Sindija Bukša un 400 m skrējienā – Gunta Vaičule. Savukārt tāllēkšanā – Lauma Grīva un Māra Grīva, bet trīssoļlēkšanā – Elvijs Misāns.
 
Atskatoties uz citām šovasar notikušām sacensībām, pieminēšanas vērti ir U23 Eiropas čempionāta vieglatlētu starti Zviedrijā, Jevlē. Izglītības un zinātnes ministrija vēlas īpaši izcelt atlētus par augstvērtīgiem rezultātiem U23 Eiropas čempionātā vieglatlētikā. Sindija Bukša ieguva devīto U23 zelta medaļu Eiropas čempionātos Latvijas vēsturē, uzvarot 200m sprintā. Maksims Sinčukovs ar jaunu Latvijas junioru U23 rekordu izcīnija 5. vietu 400m barjerotajā distancē. Latvijas tradīcijas šķēpmešanā ar 4. vietu turpināja Patriks Gailums. Savukārt no Eiropas U20 junioru čempionāta Zviedrijas pilsētā Burosā Latvijas pārstāve Rūta Kate Lasmane pārveda bronzas medaļu trīssoļlēkšanā un Krišjānis Suntažs – sudraba medaļu šķēpa mešanā. Junioru U20 čempoinātā kopumā Latviju pārstāvēja 15 jaunieši, kas pārsvarā ir 18 un 19 gadus veci.
 
Izglītības un zinātnes ministrija kā par sporta nozari atbildīgā vadošā valsts pārvaldes iestāde katru gadu valsts budžeta programmas “Sports” apakšprogrammas “Sporta federācijas un sporta pasākumi” ietvaros piešķir finansējumu atzītajām sporta federācijām. 2019. gadā kopējais līdzekļu piešķīrums biedrībai “Latvijas Sporta federāciju padome”, tai skaitā sadalei atzītajās sporta federācijās, kuru vidū ir arī biedrība „Latvijas Vieglatlētikas savienība”, bija 2,68 miljoni eiro. Valsts atbalsts sniegts arī ar Latvijas vieglatlētikas izlases dalību 2019. gada Eiropas komandu čempionātā Horvātijā saistīto izmaksu segšanai, kas notiks no 2019. gada 10. līdz 11. augustam, papildus no līdzekļiem neparedzētiem gadījumiem piešķirot finansējumu 56,9 tūkstošu eiro apmērā.