Publicēts 29 augusts 2019

Līdz ar jaunā mācību gada uzsākšanu Izglītības un zinātnes ministrijā tika godinātas 2019. gada Rimi Rīgas maratona sportiskākās un aktīvākās skolas. Pateicoties Rīgas domes un Latvijas Sporta federāciju padomes atbalstam, skriešanas svētkos maijā šogad piedalījās 2500 skolēnu no visas Latvijas, sacenšoties "Latvijas Skolu kauss 2019" izcīņā. Atzinības un apbalvojumus saņēma gan labākās skolas no Rīgas un Latvijas, gan skolotāji, kuri uz svētkiem pulcējuši ātrākos skolēnus un kuplāko skolēnu skaitu.

“Novēlu katram rast prieku kustībā. Vienalga, vai spēlējot bumbu skolas starpbrīdī vai nopietni trenējoties. Taču, nezaudējot to enerģijas lādiņu, gandarījumu, ko sniedz sportošana un arī līdzjušana sportiskajiem sasniegumiem. Tā ir ne tikai veselīga un lietderīga laika pavadīšana, bet tas ir dzīvesprieks, bauda un azarts. Sportisku jauno mācību gadu!” sacīja Ilga Šuplinska, izglītības un zinātnes ministre.

LSFP prezidents Einars Fogelis pauda vēlēšanos Latvijas lielākos skriešanas svētkus padarīt pieejamus ikvienam bērnam un pusaudzim visā Latvijā. "Gadu no gadu bērnu vidū augošā skriešanas popularitāte vieš pārliecību — tautas sports aizvien vairāk arī ikdienā kļūst par regulāru rituālu, kurā smelties labas izjūtas, kas stiprina veselas, mūsdienīgas nācijas pamatus. Lai progress ilgtermiņā turpinātos, svarīgi tieši skolās nodrošināt iespējas ikvienam bērnam un jaunietim iesaistīties sporta nodarbībās, piemērojot fizisko aktivitāšu veidus atbilstoši viņa fiziskajai sagatavotībai un interesēm," sacīja LSFP prezidents E. Fogelis.

Šogad Vislatvijas ātrākās skolas titulu ieguva sporta skola “Arkādija”, aiz sevis atstājot Siguldas Valsts ģimnāziju un Rīgas Centra humanitāro vidusskolu. Savukārt Rīgas skolu ieskaitē kā ātrākās sevi parādīja Rīgas Centra Humanitārā vidusskola, Āgenskalna Valsts ģimnāzija un Rīgas Natālijas Draudziņas vidusskola. Latvijas skolu konkurencē, kurā neietilpst Rīga, ātrākās ir Siguldas Valsts ģimnāzija, Limbažu Bērnu un jauniešu centrs un Mārupes vidusskola.

Veicināšanas balvas par skolas komandas kuplāko dalībnieku skaitu un sasniegtajiem sportiskajiem rezultātiem saņēma trīs skolotāji: Līga Spuriņa no Rīgas Centra humanitārās vidusskolas, Laura Janševska no Mežinieku pamatskolas un Linda Grandberga no Rīgas Hanzas vidusskolas.

"Latvijas Skolu kauss 2019" apbalvošanas ceremonijā Izglītības un zinātnes ministrijā piedalījās kausa izcīņas skolu pārstāvji, LR Izglītības un zinātnes ministre Ilga Šuplinska, Latvijas Sporta federāciju padomes prezidents Einars Fogelis, Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta Sporta un Jaunatnes pārvaldes priekšniece Dina Vīksna un Rimi Rīgas maratona organizatoru komandas vadītājs Aigars Nords.

"Latvijas Skolu kauss 2019" kopvērtējuma Top 20:
1. Sporta skola "Arkādija"
2. Siguldas Valsts ģimnāzija
3. Rīgas Centra humanitārā vidusskola
4. Limbažu BJC kapela Eži
5. Āgenskalna Valsts ģimnāzija
6. Mārupes vidusskola
7. Rīgas Futbola skola
8. Aizputes vidusskola
9. Rīgas Natālijas Draudziņas vidusskola
10. Rīgas Hanzas vidusskola
11. Rīgas Valsts 2. ģimnāzija
12. Jelgavas 4.vidusskola
13. Rīgas Pilsētas sākumskola
14. Friča Brīvzemnieka pamatskola
15. Rīgas 66. speciālā vidusskola
16. Smārdes pamatskola
17. Rīgas 21.vidusskola
18. Lielupes pamatskola
19. Garkalnes novada Berģu Mūzikas un mākslas pamatskola
20. Olaines Mehānikas un tehnoloģiju koledža

 0RK1458 1