Publicēts 18 septembris 2019

2019. gada 17. septembrī parakstīts līgums par ledus halles projektēšanu un būvniecību Kultūras un sporta centrā “Daugavas stadions””. Ledus halle tiks nodota ekspluatācijā līdz 2021.gada Pasaules čempionātam hokejā.

“Daugavas stadions piedzīvo vērienīgas pārmaiņas, atdzimstot pilnīgi jaunā kvalitātē un ieņemot būtisku lomu Latvijas sporta un kultūras dzīvē. Hokejs un daiļslidošana ir bijusi un arī turpmāk būs nozīmīga daļa Daugavas stadiona sporta dzīvē, tāpat arī šorttreks un kērlings, kuri mājvietu atradīs vienā no diviem ledus laukumiem,” uzsver Izglītības un zinātnes ministrijas valsts sekretāra vietnieks – Sporta departamenta direktors Edgars Severs.

Savukārt VSIA “Kultūras un sporta centrs “Daugavas stadions”” valdes loceklis Guntis Zālītis norāda, ka galvenā uzmanība tiks veltīta termiņu ievērošanai un kvalitatīvai darbu izpildei, lai ledus halle tiktu nodota ekspluatācijā līdz 2021.gada Pasaules čempionātam hokejā. Būvniekam piecu mēnešu laikā no līguma parakstīšanas ir jāizstrādā un Rīgas pilsētas būvvaldē jāsaskaņo būvprojekts, kā arī jāsaņem būvatļauja par projektēšanas nosacījumu izpildi.

Lai ar atbildīgajiem Latvijas pārstāvjiem pārrunātu gatavošanās procesu 2021. gada Pasaules čempionātam hokejā un klātienē iepazītos ar topošās ledushalles atrašanās vietu, Latvijā ieradusies arī Starptautiskās Hokeja federācijas vadība (ģenerālsekretārs Horsts Lihteners, viņa vietnieks un pasākumu direktors Hannes Ederers, kā arī informācijas apmaiņas direktore Kornēlija Ljundberga.

Iepirkuma procedūra Daugavas stadiona ledus halles projektēšanas un būvniecības līguma noslēgšanai aizņēma aptuveni sešus mēnešus. 2019. gada 13.jūnijā Daugavas stadiona iepirkumu komisija pieņēma lēmumu pārtraukt iepirkuma procedūru, jo tika saņemts tikai viena pretendenta piedāvājums, kas būtiski pārsniedza šim mērķim pieejamo finansējumu. Tika pieņemts lēmums samazināt prasības pretendentiem un veikt izmaiņas tehniskajā specifikācijā. Atkārtotajā konkursā 2019. gada 1.augustā piedāvājumus iesniedza pieci pretendenti, un divu pretendentu piedāvājumi bija pieejamā finansējuma ietvaros. Personu apvienības “ARMS” piedāvājums atbilda visām kvalifikācijas prasībām un bija saimnieciski visizdevīgākais. Kopējais līguma izpildes termiņš ir 18 mēneši, tas nozīmē, ka ledus halle ar diviem ledus laukumiem tiks atklāta 2021. gada martā.

Eiropas Reģionālās attīstības fonda projekta “Kultūras un sporta kvartāla izveide Grīziņkalna apkaimē” ietvaros ir uzsākts arī darbs pie ilgi gaidītās vieglatlētikas manēžas būvprojekta minimālā sastāvā izstrādes. Tāpat tuvākajā laikā tiks izsludināti iepirkumi par vieglatlētikas treniņu laukuma, teritorijas labiekārtojuma un centrālā sporta laukuma apliecinājumu karšu izstrādi. 2018.gadā tika pabeigta pirmā rekonstrukcijas kārta, kuras ietvaros pilnībā rekonstruēta Rietumu tribīne 6609 m2 platībā, no jauna uzbūvētas Dienvidu un Ziemeļu tribīnes, ļaujot palielināt skatītāju sēdvietu skaitu tribīnēs līdz 10 641 iepriekšējo 5560 vietā.

Foto: No kreisās: Edgars Severs, IZM valsts sekretāra vietnieks – Sporta departamenta direktors; Guntis Zālītis, VSIA „Kultūras un sporta centrs „Daugavas stadions"" valdes loceklis; Artūrs Sprudzāns, SIA "ARMS Group" valdes priekšsēdētājs.