Publicēts 10 oktobris 2019

Izglītības un zinātnes ministrija kā NordForsk reģionālais partneris aicina Latvijas zinātniskās institūcijas līdz 2020. gada 16. janvārim pieteikties NordForsk izsludinātajam projektu konkursam un piedalīties kopīgajā pētniecības un inovāciju programmā “Publiskā sektora digitalizācija”.

Programmas “Publiskā sektora digitalizācija” galvenais mērķis ir apvienot un integrēt zināšanās balstītus digitālus jauninājumus, pētot to ietekmi uz sabiedrību un gala lietotājiem, un faktorus, kas sekmē publiskā sektora digitālo transformāciju: jaunās tehnoloģijas un jaunās organizatoriskās prakses, kā arī jaunus reglamentējošus noteikumus un pārvaldības mehānismus.

Latvijā uz finansējumu var pretendēt organizācijas, kas iekļautas Zinātnisko institūciju reģistrā un atbilst pētniecības un zināšanu izplatīšanas organizācijas statusam. Izglītības un zinātnes ministrija Latvijas pētnieku dalībai projektos indikatīvi plāno piešķirt finansējumu 400 000,00 eiro apmērā (atkarīgs no pieteikto projektu skaita un kvalitātes). Projekta pieteicējam nepieciešami vismaz divi partneri no NordForsk finansētājvalstīm - Norvēģijas, Zviedrijas, Somijas vai Dānijas. Finansējuma saņēmējiem Latvijā projekti jāīsteno līdz 2023. gada 30.novembrim. Ar finansēšanas noteikumiem Latvijā var iepazīties šeit.

Konkursa pieteikumu atlasi organizēs NordForsk un pieteikties aicināti pētnieki no Norvēģijas, Zviedrijas, Somijas, Dānijas, Lielbritānijas, Igaunijas un Latvijas. Kopējais programmas “Publiskā sektora digitalizācija” finansējums ir 7,4 miljoni eiro.

NordForsk ir Ziemeļvalstu Ministru padomes 2005. gadā izveidota organizācija, kas nodrošina finansējumu un veicina Ziemeļvalstu sadarbību pētniecības jomā. NordForsk dalībnieki ir valsts pētniecības institūti, universitātes un citas pētniecības struktūrvienības. Vairāk par organizāciju NordForsk.

Kontaktpersona:
Aleksandrs Mārtiņš Blūms, Izglītības un zinātnes ministrijas Augstākās izglītības, zinātnes un inovāciju departamenta nozares eksperts, tālr. 67047798, Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt..

 

nordforsk