Publicēts 13 novembris 2019

Izglītības un zinātnes ministrija (IZM) sadarbībā ar Valsts izglītības attīstības aģentūru (VIAA) 2019. gada 7. un 8. novembrī rīkoja nākamajai Eiropas Savienības (ES) pētniecības un inovāciju programmai Apvārsnis Eiropa veltītu konferenci "Towards Horizon Europe Implementation in Latvia". Konference notika Latvijas Universitātes Zinātņu mājā, Rīgā, un pulcēja augsta līmeņa profesionāļus, politikas veidotājus, zinātnisko institūciju vadītājus, zinātniekus un citus interesentus.

Konferenci atklāja Latvijas Valsts prezidents Egils Levits un IZM parlamentārā sekretāre Anita Muižniece. Ar programmas Apvārsnis Eiropa konceptu iepazīstināja Eiropas Komisijas ģenerāldirektors pētniecībā un inovācijās Žans-Ēriks Pakē (Jean-Eric Paquet).

Konferences pirmajā dienā par Latvijas sasniegumiem ES pētniecības un inovāciju programmā Apvārsnis 2020 stāstīja zinātnisko institūciju, pašvaldību un uzņēmumu pārstāvji. IZM valsts sekretāre Līga Lejiņa akcentēja Latvijas pētniecības un inovāciju ekosistēmas sasaisti ar Eiropas pētniecības telpu. Par Latvijas zinātnes potenciālu, sadarbojoties ar Eiropas partneriem, informēja IZM valsts sekretāra vietnieks, Augstākās izglītības, zinātnes un inovāciju departamenta direktors Dmitrijs Stepanovs. Savukārt Ekonomikas ministrijas Inovācijas politikas nodaļas vadītāja Iveta Rubika informēja klātesošos par Apvārsnis Eiropa ietekmi uz Latvijas inovāciju ekosistēmu.

Konferences otrā diena bija veltīta nākamās programmas Apvārsnis Eiropa aktualitātēm, kā arī nosacījumiem projektu izstrādē un īstenošanā. IZM RIS3 vienības vadītājs Jānis Paiders savā prezentācijā minēja, ka Latvijas līdzšinējie rezultāti programmā Apvārsnis 2020 ļauj cerīgi skatīties uz nākamo programmu Apvārsnis Eiropa, tostarp īpaši izceļas Latvijas aktīvā dalība programmas trešajā pīlārā – sabiedrības izaicinājumu risināšanā.

Abas konferences norises dienas varēja vērot arī tiešraidē. Tiešraides ierakstus iespējams noskatīties YouTube kontā: 1. diena un 2. diena.

Prezentācijas no konferences pieejamas šeit.

Konference finansēta ERAF projekta Nr. 1.1.1.5/17/I/002 “Integrētie nacionālā līmeņa pasākumi Latvijas pētniecības un attīstības interešu pārstāvības stiprināšanai Eiropas pētniecības telpā” ietvaros.

LV ID EU logo ansamblis ERAF RGB