Publicēts 14 novembris 2019

Izglītības un zinātnes ministrija (IZM) 2019. gada 14. un 15. novembrī aicina apmeklēt tehnoloģiju un jaunrades festivālu Digital Freedom Festival Hanzas Peronā, Rīgā, kur pulcēsies jauno tehnoloģiju un startup uzņēmēji, eksperti, politikas veidotāji, investori, žurnālisti un iedvesmojoši runātāji no visas pasaules. Pasākuma centrālie notikumi ir konference, startup ideju konkurss, dažādas meistarklases un sadarbības partneru izstāde (EXPO).

Konferences dienā, 15. novembrī, piedaloties Latvijas Valsts prezidentam Egilam Levitam, diskutēs par aktuālajiem izaicinājumiem zinātnē un inovācijas jomā, kā arī par zinātnes un inovācijas sinerģiju, lai veicinātu Latvijas konkurētspēju Eiropas Savienības un pasaules tirgū.

Inovācijas bazārā (Innovation Bazaar) no plkst. 12:00 līdz plkst. 13:00 notiks diskusija „Plaisu pārvarēšana starp zinātni un uzņēmējdarbību: Latvijas un ES izaicinājumi un konkurētspēja” (Bridging the Gaps Between Science & Entrepreneurship: Challenges & Competitiveness of Latvia & EU). Diskusiju uzsāks JEDI (Joint European Disruptive Initiative) direktors Andre Loesekrug-Pietri ar ievadlekciju “Traucējums: Kā veidot nākotnes tehnoloģijas” (Disruption: How to build the Technologies of the Future?), kurai sekos Latvijas Universitātes Cietvielu fizikas institūta direktora vietnieka inovācijas jautājumos un Ministru prezidenta K.A.Kariņa padomnieka zinātnes un inovācijas jautājumos Andra Anspoka un Eiropas Inovāciju un tehnoloģiju institūta veselības jomas kopienas (EIT Health) InnoStars sabiedrisko lietu izpilddirektores Katalin Szaloki diskusija par Latvijas un Eiropas Savienības konkurētspēju pasaulē. Diskusiju vadīs Vides risinājumu institūta izpilddirektore Inese Suija-Markova.

Uz nākotnes skatuves “Tieši šeit, tieši tagad” (FUTURE STAGE "RIGHT HERE, RIGHT NOW”) no plkst. 16:30 līdz plkst. 17:00 žurnāla ZEIT vadītāja un mākslas žurnāla Weltkunst izdevējs Christoph Amend sarunāsies ar Latvijas Valsts prezidentu Egilu Levitu par stāvokli pasaulē: Vai tehnoloģijas izaicina cilvēci? (The State of the World: Do Technologies Challenge Humanity?).

Lai stiprinātu Latvijas zinātnieku prestižu, veicinātu sabiedrības atbalstu zinātnei un izpratni par tās nozīmi, Izglītības un zinātnes ministrijas EXPO zonā #ResearchLatvia apmeklētājiem būs iespēja satikt Latvijas Lauksaimniecības universitātes, Rīgas Stradiņa universitātes un Vidzemes Augstskolas pārstāvjus un iepazīties ar nozīmīgiem Latvijas sasniegumiem, kas tapuši sadarbībā ar uzņēmējiem.

Pasākuma programma.

Pasākuma norises vieta: Hanzas Perons, Hanzas iela 16a, Rīga.

Dalība tehnoloģiju un jaunrades festivālā un diskusijas par zinātnes, tehnoloģijas attīstības un inovācijas jautājumiem tiek finansētas ERAF projekta Nr. 1.1.1.5/17/I/002 “Integrētie nacionālā līmeņa pasākumi Latvijas pētniecības un attīstības interešu pārstāvības stiprināšanai Eiropas pētniecības telpā” ietvaros.

LV ID EU logo ansamblis ERAF RGB