Publicēts 19 decembris 2019

IMG 0476

“Latvijas Gada balvas sportā 2019” noslēguma ceremonijā 19. decembra vakarā paziņots arī konkursa “Gada sporta skolotājs 2019” uzvarētājs. Izglītības un zinātnes ministrijas rīkotajā konkursā izcilākā sporta skolotāja titulu šogad izcīnījusi Santa Krasovska no Rubenes pamatskolas.

“Santa Krasovska ir skolas enerģijas akumulators - aktīva, optimistiska, vienmēr atsaucīga un visu varoša. Brīžos, kad skolotāju kolektīvs ir saguris, tieši no Santas varam smelties enerģiju,” tik sirsnīgi skolotāju raksturo viņas kolēģi Rubenes pamatskolā. Aktīva skolas sporta dzīvē, iesaista skolēnus un arī Rubenes ciema iedzīvotājus dažādās sporta aktivitātēs. Savu enerģiju un sirds siltumu Santa sniedz arī audzināmās klases bērniem, kopīgi dodoties izzinošās ekskursijās, slidojot, piedaloties ZZ čempionātā un citās aktivitātēs.

“Dzīves lielajiem panākumiem pamatakmens tiek likts jau bērnībā. Tādēļ par laimīgiem var saukt visus tos, kuru talanti īstajā brīdī un vietā rod sazobi ar prasmīgu un vērīgu pedagogu. Spēja ieraudzīt talantu, iedvesmot un ļaut noticēt sev ir arī ikviena izcila sportista sasniegumu pamatā,” uzsver izglītības un zinātnes ministre Ilga Šuplinska, novēlot “Gada sporta skolotājs 2019” titula ieguvējai - lai sasniegumi dod iedvesmu turpmākam darbam un jaunu talantu kaldināšanai!

IZM rīkotajā konkursā "Gada sporta skolotājs 2019" dalībniekus tika aicinātas pieteikt Latvijas novadu un pilsētu izglītības pārvaldes, vispārējās un profesionālās izglītības iestādes, konkursā skolotāji varēja pieteikties arī paši. Konkurss norit divās kārtās - pirmajā izvērtē pretendentu aizpildītos pieteikumus, bet otrajā kārtā seši labākie sporta skolotāji vada sporta stundu kādā no Rīgas skolām.

2019.gada 28.novembrī konkursa otrajai kārtai izvirzītie skolotāji vadīja sporta stundu Oskara Kalpaka Rīgas Tautas daiļamatu pamatskolā. Profesionālas un prasīgas žūrijas priekšā stājās seši lieliski skolotāji - Inese Boļšija no Dricānu vidusskolas, Mežinieku pamatskolas sporta skolotāja Laura Janševska, Santa Krasovska (Rubenes pamatskola), Harolds Kavinskis (Dagdas vidusskola), Māris Liepiņš (Rīgas Valsts 2.ģimnāzija) un Daugavpils Būvniecības tehnikuma sporta skolotājs Juris Ozols. Otrās kārtas noslēgumā tika paziņoti trīs pretendenti uz galveno titulu - Santa Krasovska (Rubenes pamatskola), Laura Janševska (Mežinieku pamatskola) un Māris Liepiņš (Rīgas Valsts 2.ģimnāzija).

Konkursa "Gada sporta skolotājs 2019" vērtēšanas komisijā šogad darbojās pieredzes bagāti sporta pedagogi, sportisti un nozares speciālisti - olimpieši Deniss Čerkovskis un Agnese Pastare, sporta žurnālists Reinis Ošenieks, 2015.gada konkursa uzvarētāja, Jelgavas 4.vidusskolas sporta skolotāja Nataļja Gorškova, Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmijas studiju prorektori, Sporta un treniņu teorijas, pedagoģijas, psiholoģijas un pedagoģisko prakšu katedras profesore Andra Fernāte, kā arī ministrijas pārstāvji – valsts sekretāra vietnieks, Sporta departamenta direktors Edgars Severs, vecākā eksperte Santa Roze un eksperts Kaspars Cipruss.

Konkursa mērķis ir popularizēt sporta skolotāja nozīmi veselīgas un fiziski aktīvas jaunās paaudzes izglītošanas procesā, kā arī celt profesijas prestižu plašākas sabiedrības acīs.