Publicēts 02 janvāris 2020

 TUESI LV Spanija

Video stāstu vietnē TUESI.LV publicēta īsfilma par uzņēmējiem Jāni Melderi un Lindu Svilāni Valensijas pilsētā Spānijā, kuri ir izveidojuši pārcelšanās un nekustamā īpašuma konsultāciju uzņēmumu https://tuesi.lv/te-un-tur/. Īsfilma ir daļa no diasporas video stāstu sērijas TUESI.LV PASAULĒ par Latvijas jaunajiem cilvēkiem dažādās pasaules valstīs.

“Mēs esam atraduši savu identitāti – mums patīk būt latviešiem Spānijā,” saka Jānis Melderis un Linda Svilāne, kuri trīspadsmit gadus dzīvo Valensijas pilsētā Spānijā un ir izveidojuši pārcelšanās un nekustamā īpašuma konsultāciju uzņēmumu.

“Mēs palīdzam iekārtoties ārvalstniekiem, kuri nepārzina Valensiju, nezina valodu, nepārzina birokrātiju un kultūru. Mēs palīdzam atrast mājvietu īrei vai pirkumam, sakārtot skolu jautājumu, sakārtot dokumentus un rezidenci, atvērt kontus, nodrošināt veselības apdrošināšanu,” stāsta Linda. “Mēs vienmēr būsim latvieši un no tā neatsakāmies. Mēs neesam kļuvuši spāņi un mēs arī nebūsim spāņi. Mēs jūtamies labi gan te, gan braucot uz Latviju, gan ceļojot pa citām valstīm.”

Projekts TUESI.LV rada video stāstus par jauniem un iedvesmojošiem cilvēkiem Latvijā un pasaulē, kuri ar savu darbu un piemēru veido labāku Latviju. Projekta komanda 2018.gada novembrī uzdāvināja Latvijai 100.dzimšanas dienā 100 iedvesmas stāstus par jauniem cilvēkiem Latvijas reģionos. Šobrīd tiek veidota diasporas stāstu sērija TUESI.LV PASAULĒ par Latvijas jaunajiem cilvēkiem dažādās pasaules valstīs.

Projektu TUESI.LV īsteno biedrība NEXT sadarbībā ar Izglītības un zinātnes ministriju. TUESI.LV PASAULĒ video stāstus var noskatīties Latvijas iedvesmas stāstu vietnē www.tuesi.lv, kā arī TUESI.LV Facebook lapā: http://fb.me/TUESILVpasaule