Publicēts 06 janvāris 2020

Saeimas Izglītības, kultūras un zinātnes komisija, Izglītības un zinātnes ministrija un Rīgas Tehniskā universitāte aicina uz izglītībai veltītu forumu «Izglītības sistēmas mērķis: nākotnes perspektīva», kas norisināsies trīs diskusiju ciklos trīs janvāra piektdienās - 17.janvārī, 24.janvārī un 31.janvārī no plkst.9 līdz 13.50.

Foruma pirmā diskusija «Indivīda profesionālās attīstības izvēles un tās ietekmējošie aspekti» notiks 17. janvārī Saeimas Baltiešu zālē, Jēkaba ielā 6/8. Tajā iecerēts pārrunāt indivīdu profesionālās attīstības izvēles un to, kā valsts atbalsts ietekmē cilvēku produktivitāti karjeras laikā.

Foruma otrā diskusija «Valsts ilgtspēja un indivīda profesionālās attīstības izvēļu ietekme uz tautsaimniecību» notiks 24. janvārī RTU Zinātniskajā bibliotēkā, Paula Valdena ielā 5. Tajā paredzēta diskusija par indivīdu profesionālo un karjeras attīstības izvēļu ietekmi uz tautsaimniecības attīstību.

Arī foruma trešā diskusija «Rīcībpolitika – izglītības attīstības pamatnostādnes 2021.–2027. gadam» notiks RTU Zinātniskajā bibliotēkā 31. janvārī. Tajā paredzēts diskutēt par izglītības attīstības pamatnostādnēm 2021.–2027. gadam, sniedzot iespēju gan apspriest plašākus Latvijas izglītības politikas mērķus, gan arī aktuālus tuvākajā laikā veicamus pasākumus.

Foruma mērķis ir aktualizēt diskusiju un vienoties par vispusīgu Latvijas izglītības sistēmas mērķi nākamajai desmitgadei, kas dod iespēju īstenot indivīda mērķus un vajadzības, vienlaicīgi nodrošinot valsts tautsaimniecības attīstību.

Forumam jāpiesakās, aizpildot reģistrācijas anketu.

Dalība pirmajā diskusijā jāpiesaka līdz 8. janvārim, un, lai iekļūtu Saeimā, būs nepieciešams personu apliecinošs dokuments. Pieteikšanās otrajai diskusijai – līdz 21. janvārim, bet trešajai – līdz 28. janvārim. 

Vietu skaits ir ierobežots, tāpēc lielas ieinteresētības gadījumā pieteikumu pieņemšanu var pārtraukt pirms minētajiem termiņiem.

Papildu informācija: Kristīne Vjakse, foruma organizatore (Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt., tālr. 28317185).

Forums tiek organizēts Eiropas Sociālā fonda projekta «Rīgas Tehniskās universitātes efektīvas pārvaldības attīstība» Nr. 8.2.3.0/18/A/012 ietvaros.