Publicēts 12 maijs 2015


Ministru prezidente Laimdota Straujuma pirmo reizi sveiks Eiropas lielākā un prestižākā jauno profesionāļu meistarības konkursa EuroSkills Latvijas nacionālās komandas dalībniekus, kuru sekmīgais starts vainagojās ar divām zelta un sešām medaļām par izcilību.

Ministru prezidente Latvijas izcilākajiem jaunajiem profesionāļiem pasniegs Ministru kabineta Diplomus. Tos saņems arī nozares speciālisti, kuri sagatavoja Latvijas nacionālās komandas dalībniekus startam Eiropas līmeņa sacensībai. Tāpat meistarības konkursa laureātiem un speciālistiem izmaksātas valdības piešķirtās naudas balvas 9470 eiro apmērā.

Zelta medaļas un nomināciju Best of the Nation ieguva Annija Kalnbirze un Simona Zelča, kuras startēja modes tehnoloģiju disciplīnā. Izcilības medaļas saņēma pavārs Haralds Saušs, viesmīlis Mārtiņš Kukojs, grafiskā dizainere Līva Trasūne un web lapu dizainers Artūrs Krapāns.

Ceremonijā piedalīsies Valsts izglītības attīstības aģentūras direktore Dita Traidās un Izglītības un zinātnes ministrijas Valsts sekretāres pienākumu izpildītāja un Izglītības departamenta direktore Evija Papule.

Apbalvošanas ceremonija notiks trešdien, 13.maijā, plkst. 11.00 Ministru kabinetā (Ministru prezidentu zāle, 3.stāvs).

Medijiem: TV, foto un līdzdalības iespējas pasākuma laikā.

EuroSkills ir Eiropas lielākais un prestižākais jauno profesionāļu meistarības konkurss, kas notiek kopš 2008.gada. Iespēja startēt konkursā ir tikai reizi dzīvē. Konkursa mērķis ir veicināt Eiropas valstu sasniegumus jauniešu profesionālajā izglītībā, celt profesiju, profesionālās izglītības un valsts prestižu, demonstrēt un godināt Eiropas talantīgāko jauniešu meistarību.

Prestižajā konkursā EuroSkills 2014 Latvija pērn piedalījās ceturto reizi ar 11 jauniešu komandu, kuri Latviju pārstāvēja 8 disciplīnās. Konkurss no 1. līdz 5.okrobrim norisinājās Francijā.

Starptautiskajā organizācijā WorldSkills Europe Latviju pārstāv Valsts izglītības attīstības aģentūra, nodrošinot valsts jauniešu dalību EuroSkills konkursos.

Ieva Lorence,
Valsts izglītības attīstības aģentūras
Komunikācijas un programmu publicitātes nodaļas
sabiedrisko attiecību speciāliste
Tālr.: 22057978
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.