Publicēts 15 maijs 2015

Popularizējot jaunāko klašu skolēnu interesi par tehnisko jaunradi, Valsts izglītības satura centrs (VISC) rīko Latvijas skolēnu gaisa pūķu laišanas sacensības „Pūķu svētki” un Baltijas valstu interešu izglītības iestāžu komandu sacensības automodelismā.

Latvijas skolēnu gaisa pūķu laišanas sacensības „Pūķu svētki” notiks 16. maijā plkst. 11:00 Likteņdārzā, Kokneses novadā. Sacensības notiks sešās vecuma grupās, sākot no pirmsskolas vecuma bērniem līdz 19 gadus veciem jauniešiem. Žūrija vērtēs pūķu lidojumu - auklas stāvuma leņķi un izgatavošanas kvalitāti. Pasākumu rīko VISC sadarbībā ar Kokneses fondu un Valmieras Jaunatnes centru „Vinda”.

Savukārt 17. maijā plkst. 10:00 VISC sadarbībā ar Jelgavas bērnu un jauniešu centru „Junda” rīko Baltijas valstu interešu izglītības iestāžu komandu sacensības trases automodelismā. Pasākums notiks Jelgavas bērnu un jauniešu centrā, Skolas ielā 2, Jelgavā.
Sacensības trases automodelismā tiek organizētas saskaņā ar Starptautiskās automodelisma asociācijas 2013. gadā apstiprinātajiem sacensību noteikumiem ar vienu PR 24 klases modeli.

Abu sacensību uzvarētājus apbalvos ar VISC diplomiem. Dalībnieku piedalīšanos pasākumā finansē pasākumu vadošā organizācija.

Foto avots: http://www.raibsgaracim.lv/

Papildus informācijai:
Diāna Āboltiņa
Valsts izglītības satura centrs
sabiedrisko attiecību speciāliste
Tālrunis: 67212415
E - pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.